Po dwóch zwycięstwach odniesionych w konfrontacji z wicemistrzem i mistrzem Polski jutro podopieczne trenera Vadima Czeczuro zmierzą się niżej notowanym zespołem zespołem z Poznania.

 

Prowadzony przez doskonale znanego w Polkowicach szkoleniowca – Krzysztofa Koziorowicza MUKS w pięciu rozegranych dotychczas meczach odniósł zaledwie jedno zwycięstwo. Drużyna ze stolicy Wielkopolski przegrała kolejno – z Artego Bydgoszcz, Wisłą Can-Pack Kraków oraz Basketem Gdynia. Następnie poznanianaki pokonały akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego i w ostatniej kolejce uległy ekipie JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec.

MUKS póki co zajmuje w tabeli Tauron Basket Ligi przedostatnie miejsce. Mimo tego na pewno nie wolno tego rywala lekceaważyć, bo poznanianki mają w swoich szeregach zawodniczki, które mogą postraszyć znacznie wyżej notowane zespoły. Agnieszka Skobel, czy też Magdalena Radwan – to koszykarki, których fanom żeńskiego basektu w Polsce nie trzeba specjalnie przedstawiać.

Poza tym trener Koziorowicz ma do dyspozycji przyzwoity amerykański duet – środkową Cierrę Robertson-Warren oraz rozgrywajacą Renee Taylor. To właśnie te zawodniczki są jak na razie najskuteczniejsze w ekipie ze stolicy Wielkopolski. Pierwsza notuje średnio 14,2 punktu oraz 8,6 zbiórki, druga natomiast zdobywa średnio 10,8 punktu oraz 4,2 asysty.

Można się spodziewać, że jutrzejszy rywal naszych dziewczyn będzie starał się z całych sił popsuć dobre nastroje jakie są w naszej drużynie. Polkowiczanki jednak skupiają się na sobie.

– Podejdziemy do tego pojedynku tak jak do każdego meczu. Będziemy walczyć na całej długości o każda piłke. to jest klucz do wygrywania – deklaruje trener Czeczuro.

Początek jutrzejszego meczu w poznaniu o godzinie 16. Transmisja opisowa na www.basketliga.pl

Share This