Powrót na krajowe podwórko

LUTEGO, 2019

W najbliższą niedzielę nasze dziewczyny, które w środę awansowały do najlepszej ósemki Euroligi, rozegrają kolejny mecz Energa Basket Ligi Kobiet. Tym razem zmierzą się w Lublinie z Pszczółką Polski Cukier AZS. Początek meczu o godzinie 19.

4 listopada ubiegłego roku w Polkowicach podopieczne trenera Marosa Kovacika nie miały żadnych problemów z pokonaniem rywalek z dalekiego Lublina. Nasze mistrzynie Polski wygrały 74:60. Na przebieg tamtego pojedynku duży wpływ miała wysoko wygrana przez „pomarańczowe” pierwsza kwarta – 24:11. Wówczas najwięcej punktów dla naszych rywalek rzuciły Kateryna Rymarenko – 19 oraz Brianna Kiesel – 17.

W Polkowicach wygraliśmy pewnie, ale w Lublinie zespół AZS-u pokonał już kilku faworytów

Kiesel to najskuteczniejsza zawodniczka zespołu z Lublina. Średnio w meczu rzuca 21,5 punktu i jest pod tym względem najlepsza w całej Energa Basket Lidze Kobiet. Ze strony tej zawodniczki należy się spodziewać największego zagrożenia. Pszczółka w ostatniej kolejce dość niespodziewanie pokonała na wyjeździe wicemistrzynie Polski z Bydgoszczy. Ten wynik świadczy o dużym potencjale naszych rywalek.

Mimo dobrej dyspozycji to polkowiczanki, przewodzące ligowej tabeli, będą faworytem niedzielnego pojedynku. W środę nasz zespół awansował do najlepszej ósemki Euroligi. W fazie play-off, która wyłoni uczestników Final Four polkowiczanki zagrają z Dynamem Kursk, które w 14 meczach grupowych przegrało tylko raz. Pierwszy pojedynek ćwierćfinałowy 5 marca w Kursku. Rewanż 8 marca w Polkowicach.

Zanim jednak dojdzie do meczów ćwierćfinałowych w rozgrywkach Euroligi nasze dziewczyny czeka potyczka w Lublinie, która już w najbliższą niedzielę (24.02) o godzinie 19.