W poniedziałek 24 kwietnia odbyła się oficjalna kolacja będąca jednocześnie podsumowaniem zakończonego już sezonu 2016/2017. Przy wspólnym stole zasiedli sponsorzy, członkowie zarządu, zawodniczki, sztab szkoleniowy oraz pracownicy klubu. W trakcie spotkania poruszono również istotne kwestie dotyczące planów CCC Polkowice na przyszłość.

Możemy już oficjalnie poinformować, że trenerem drużyny CCC Polkowice w kolejnym sezonie nie będzie Maroš Kováčik. W tym miejscu dziękujemy trenerowi Kováčikowi za pięć miesięcy pracy w Polkowicach, której owocem był brązowy medal. Życzymy powodzenia w nowym klubie!

Barw CCC Polkowice w sezonie 2017/2018 nie będzie również reprezentować nasza najmłodsza zawodniczka Raisa Musina, która dzięki dobrej grze w drużynie “pomarańczowych” otrzymała propozycję występów w jednym z najlepszych zespołów w Europie i postanowiła z niej skorzystać. Klub nie blokował zawodniczce możliwości rozwijania swojego talentu u boku najlepszych koszykarek grających na Starym Kontynencie. Życzymy Raisie powodzenia i trzymamy kciuki!

Jak wiadomo, wygrany mecz nr 3 w serii o brązowy medal był ostatnim występem w karierze Waleriji Musiny, ale nie oznacza dla niej całkowitego rozbratu z koszykówką. W nowym sezonie dotychczasowa kapitan CCC Polkowice będzie pełnić funkcję menedżera klubu.

Co ważne, mimo braku realizacji przedsezonowych celów (awans do finału mistrzostw Polski oraz minimum wyjście z grupy w Eurolidze), sponsorzy klubu zgodnie podtrzymali chęć dalszego wspierania koszykówki w Polkowicach. CCC Polkowice będzie starać się o prawo gry w rozgrywkach Euroligi Kobiet 2017/2018.

Klub prowadzi już rozmowy z zawodniczkami z obecnego składu w celu przedłużenia umów na kolejny rok. O owocach tych negocjacji będziemy informować na bieżąco.