Pomarańczowi w reprezentacjach: podsumowanie

18

LISTOPADA, 2019

Podczas przerwy reprezentacyjnej kibicowaliśmy Polsce, Grecji i Serbii.

Waleczne biało-czerwone

Przejęcie reprezentacji przez trenera Marosa Kovacika miało zapoczątkować zmiany. Wszyscy zgodnie twierdzą, że będzie to długotrwały proces, który realizowany będzie małymi krokami. Sztab szkoleniowy uzupełnił asystent Karol Kowalewski a na ławce kadry zobaczyliśmy także masażystę Pomarańczowych Marka Urbanika. Po zaledwie kilku dniach zgrupowania nowo powołana kadra w Wałbrzychu musiała zmierzyć się z czwartym zespołem ostatniego EuroBasketu.

W pierwszym meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy 2021 Polska przegrała z wyżej klasyfikowaną Wielką Brytanią 63:75. Dobry mecz w barwach narodowych rozegrała Weronika Gajda. Zawodniczka CCC Polkowice przez niespełna 27 minut na parkiecie zdobyła 6 punktów i dorzuciła 7 asyst. Polki grały walecznie i ambitnie, ale Brytyjki pobiły ich doświadczeniem i podkoszowym instynktem. W wałbrzyskim Aqua Zdrój na parkiecie mogliśmy zobaczyć doskonale znaną w Polkowicach Temi Fagbenle.

Serbia z kompletem

Z Turcją w Belgradzie i z Albanią w Durres grała drużyna Miljany Bojović i odniosła dwa zwycięstwa. Nasza kapitan zagrała w obu spotkaniach. W pierwszym starciu z Turczynkami po zaciętym spotkaniu Serbia wygrała 59:56, a Bojović zdobyła dołożyła 1 punkt i 3 asysty. W drugim spotkaniu Serbki zdominowały parkiet pokonując Albanię aż 139:34. Zawodniczka CCC Polkowice zdobyła 8 punktów i dołożyła 8 asyst.

Grecja z jednym zwycięstwem

Artemis Spanou zagrała w dwóch spotkaniach reprezentacji Grecji. W Celje Greczynki musiały uznać wyższość reprezentacji Słowenii, która wygrała 70:64. Podkoszowa CCC Polkowice była najlepiej punktującą zawodniczką swojej drużyny. Zdobyła 18 punktów. Kolejny mecz rozgrywany w Chalkidzie drużyna Spanou wygrała z Islandią 89:54, a zawodniczka polkowickiej ekipy przez niespełna 16 minut na parkiecie zdobyła 4 punkty dokładając 4 zbiórki i 3 asysty.

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This