PLAY-OFF: Zagramy w finale!

KWIETNIA, 2022

BC Polkowice wygrało w Gorzowie Wielkopolskim i z bilansem 3:0 awansowało do finału Energa Basket Ligi Kobiet. O mistrzostwo Polski zagrają z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin.

Po dwóch wysokich zwycięstwach w Polkowicach Pomarańczowe pojechały do miasta rywali z myślą o tym, że chcą tam rozegrać tylko jeden mecz. Ta sztuka im się udała. W koszykówce nie przyznaje się punktów za styl, ale gdyby tak było to oba zespoły nie zgarnęłyby ich zbyt wielu. Skuteczność w trzecim półfinałowym starciu nie należała do najlepszych. Oba zespoły popełniały często błędy, ale tych po stratach nie potrafiły zamieniać na punkty. Mimo problemów przebieg spotkania miały pod kontrolą polkowiczanki, które wygrały 54:44 i przy stanie 3:0 pewnie awansowały do walki o złoto.

W wielkim finale BC Polkowice spotka się z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin, która trzykrotnie pokonała VBW Arkę Gdynia. Dwa pierwsze starcia odbędą się w Polkowicach 9 i 10 kwietnia o 18:00. Mecze zostaną rozegrane w Hali Sportowej przy ul. Dąbrowskiego 1A. Będzie to drugi finał podopiecznych trenera Karola Kowalewskiego z rzędu.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski – BC Polkowice 44:54 (14:13, 3:12, 17:18, 10:11)

PSI Enea Gorzów Wlkp.: Courtney Hurt 13 (11 zbiórek), Stephanie Jones 12 (10 zbiórek), Anna Makurat 8, Dominika Owczarzak 4, Karolina Matkowska 4, Wiktoria Keller 2, Katarzyna Dźwigalska 1.

BC Polkowice: Erica Wheeler 11, Artemis Spanou 11, Sasa Cado 10, Weronika Gajda 6, Alicja Grabska 4, Stephanie Mavunga 4, Aleksandra Zięmborska 4, Weronika Telenga 4.