Play-off: będzie czwarty mecz

31

MARCA, 2021

W trzecim meczu półfinałowym CCC Polkowice przegrało w Gorzowie Wlkp. 91:82 i zmniejszyło przewagę na 2:1. Walka o finał Energa Basket Ligi Kobiet trwa nadal.

Po dwóch zwycięstwach w Polkowicach Pomarańczowe przystąpiły do spotkania w Gorzowie Wlkp. w roli faworyta. Marzenia o awansie do finału po trzecim starciu odebrały im doskonale dysponowane tego dnia gospodynie.

Od początku spotkania widoczne było, że finału gorzowianki łatwo nie oddadzą. Przez większość pierwszej połowy gra toczyła się punkt za punkt. Ponownie w polkowickiej drużynie najbardziej widoczna była Aaryn Ellenberg, która z dorobkiem 25 punktów była najlepiej punktującą w zespole. Pomarańczowe miały problem z grą w strefie podkoszowej i marnowały punkty z łatwych pozycji. W drużynie trenera Dariusza Maciejewskiego przebudziły się natomiast liderki, które w Polkowicach nie zachwyciły. Najskuteczniejsza na parkiecie była Shatori Walker-Kimbrough zdobywczyni 25 punktów. W końcówce drugiej kwarty po wymianie ciosów w gorzowskiej hali był remis 45:45.

Trzecią odsłonę, kluczową dla losów meczu dobrze rozpoczęły polkowiczanki, które szybko zdobyły pięciopunktowe prowadzenie. Ekspresowo do głosu doszły gospodynie. Gorzowianki poprawiły skuteczność zza linii trzypunktowej w stosunku do ostatnich spotkań i dzięki nim szybko powiększały przewagę. Przedostatnią kwartę Pomarańczowe przegrały 19:26. Skuteczność w ostatnich dziesięciu minutach była wyrównana. To, co w dwóch pierwszych meczach funkcjonowało dobrze, w tym starciu zawiodło. Mowa o obronie, która pozwoliła zdobyć gospodyniom 91 punktów. Uczulałem swoje zawodniczki, że na pewno gospodarze wyjdą z dużą energią i będą chcieli wygrać to spotkanie. My mamy sporo do poprawy jeśli chodzi o naszą obronę. Trzeba odrobić lekcje i jutro zagrać dużo lepiej jeśli chcemy wywieźć z tego trudnego terenu awans do finału – po meczu mówił trener Karol Kowalewski.

CCC Polkowice w serii do trzech zwycięstw prowadzi z PSI Enea Gorzów Wlkp. 2:1. Czwarty mecz półfinałów odbędzie się w czwartek, 1 kwietnia o godzinie 18:00. Transmisję meczu przeprowadzi TVCOM (link do transmisji).

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. – CCC Polkowice 91:82 (22:20, 23:25, 26:19, 20:18)

PSI Enea Gorzów Wlkp.: Shatori Walker-Kimbrough 25, Borislava Hristova 14, Cheridene Green 14, Agnieszka Kaczmarczyk 13, Dominika Owczarzak 11, Megan Gustafson 11, Katarzyna Dźwigalska 3

CCC Polkowice: Aaryn Ellenberg 25, Keisha Hampton 21, Dragana Stanković 18, Kamile Nacickaite 10, Klaudia Gertchen 3, Weronika Telenga 3, Weronika Gajda 2.