Play-off: O krok od półfinału

MARCA. 2021

W serii ćwierćfinałowej CCC Polkowice prowadzi 2:0. W drugim starciu play-off w Polkowicach gospodynie wygrały z DGT AZS Politechniką Gdańską 89:71.

Polkowiczanki zrealizowały swój cel, który zakładał dwa zwycięstwa na własnym parkiecie. W niedzielnym spotkaniu drugi raz pokonały Politechnikę i do awansu do półfinału brakuje im już tylko jednej wygranej. Pomarańczowe, podobnie jak w pierwszym spotkaniu, zwycięstwo wypracowały sobie w drugiej połowie.

Początek meczu przypominał inaugurujące starcie serii. Chociaż to Pomarańczowe miały więcej argumentów, aby szybko zdobyć prowadzenie, to dekoncentracja zniweczyła ich wysiłki. Polkowiczanki grały falami, a zawodniczki z Gdańska potrafiły to wykorzystać. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego szukały swojego rytmu gry. Od początku ton akcji po stronie gospodarzy dyktowała Weronika Gajda. Aż 17 z 30 asyst zespołu należało do kapitan CCC Polkowice. Do szatni Pomarańczowe schodziły z nieznacznym prowadzeniem (39:38).

Po zmianie stron oblicze zespołu odmieniło się głównie za sprawą zmiany założeń defensywy. Zmęczone zawodniczki Politechniki nie były w stanie do końca na równi rywalizować w grze „jeden na jeden”. To stworzyło szansę dla gospodyń. Polkowiczanki grały z większym skupieniem i lepiej radziły sobie z rywalizacją na desce. Jestem dumna z naszej drużyny, ponieważ pokazałyśmy, że potrafimy grać zespołowo. Dzieliłyśmy się piłką, a kiedy to robimy to nasza gra wygląda dobrze. Potrafiłyśmy mądrze wykorzystać błędy rywalek – po meczu oceniła Weronika Gajda. W zdobywaniu punktów nie było wiodącego lidera, co potwierdza słowa kapitan CCC Polkowice. W szeregach Pomarańczowych punktowały wszystkie zawodniczki, które pojawiły się na placu gry. Kolejny dobry mecz zapisała w swoim CV Klaudia Gertchen. Skrzydłowa sprawiała ofensywie gości wiele problemów, a sama drugi dzień z rzędu zdobyła dla swojej drużyny 14 punków. Pod koniec czwartej kwarty Politechnika szukała jeszcze swojej szansy korzystając z niefrasobliwych błędów gospodyń, ale te szybko uspokoiły ich zapędy. CCC Polkowice w drugim meczu ćwierćfinałów pokonało DGT AZS Politechnikę Gdańską 89:71.

Pomarańczowe po dwóch starciach w Polkowicach czeka wyjazd do Gdańska. O wejście do półfinału walczyć będą już w najbliższą sobotę, 20 marca.

CCC Polkowice – DGT AZS Politechnika Gdańska 89:71 (23:19, 16:19, 25:10, 25:23)

CCC Polkowice: Keisha Hampton 15, Klaudia Gertchen 14, Weronika Telenga 13, Kamile Nacickaite 12, Dragana Stanković 9, Weronika Gdajda 9 (17 asyst), Aaryn Ellenberg 8, Amanda Kantzy 6, Alicja Grabska 3.

DGT AZS Politechnika Gdańska: Jazmine Davis 20, Martyna Pyka 13, Jowita Ossowska 13, Sylwia Bujniak 6, Martyna Koc 6, Ruth Hamblin 5, Maha Śćekić 4, Kateryna Rymarenko 2, Aleksandra Zmierczak 2.