W spotkaniu 23. kolejki w polkowickiej hali Pomarańczowe zmierzą się z TS Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Początek meczu o godzinie 19:00.

Ostrovia w tabeli zajmuje 9. miejsce. Podopieczne trenera Vadima Czeczuro, który ma na koncie pracę w naszym klubie, wygrały pięć meczów, a 15 razy musiały uznać wyższość rywalek. W pierwszej rundzie polkowiczanki pokonały rywalki w ich hali, ale nie było to łatwe starcie, ponieważ gospodynie rozegrały dobry mecz. Ostatecznie polkowiczanki wygrały 68:63. Wówczas najskuteczniejszą koszykarką w ekipie z Ostrowa Wielkopolskiego była Breanna Lewis, która rzuciła 24 punkty. W ekipie Ostrovii grała wówczas Karolina Puss, która wróciła do naszego zespołu.

W ostatniej kolejce Ostrovia pauzowała, a wcześniejsze dwa mecze przegrała pechowo bardzo niewielką różnicą punktową. Enerdze, we własnej hali ostrowianki uległy 72:75, a łódzki Widzew pokonał je u siebie zaledwie jednym punktem (74:73). W Polkowicach zapowiada się ciekawy mecz, bo rywalki naszych dziewczyn to drużyna ambitna, walcząca niezależnie od okoliczności o każdą piłkę. Podopieczne trenera Marosa Kovacika z kolei będą robić wszystko, aby wrócić na zwycięską ścieżkę, z której zeszły przegrywając w ostatnią sobotę w Toruniu. – Koncentrujemy się na najbliższym meczu. Interesuje nas tylko zwycięstwo – mówi trener Pomarańczowych..

Tradycyjnie dziewczyny liczą na wsparcie wspaniałych fanów, którzy zawsze pomagają im w walce o kolejne zwycięstwa. Początek sobotniego meczu o 19:00. Bilety w cenie 12 zł normalny i 6 zł ulgowy można będzie kupić od godziny 17:00 w kasie hali przy ul. Dąbrowskiego 1A.

Wszystkich kibiców pomarańczowych prosimy o wsparcie głośnym dopingiem, a tych, którzy nie będą mogli być z nami zapraszamy na transmisję: YouTube