Pierwszą zagraniczną koszykarką, która zasili MKS Polkowice przed następnym sezonem, jest Hiszpanka – Mariona Ortiz! Ta 24-letnia rozgrywająca rozpoczęła poprzedni sezon w barwach Avenidy Salamanca. Od grudnia była już zawodniczką CD Zamarat.

W tym klubie rozegrała 16 spotkań. Na parkiecie spędzała średnio ponad 34 minuty, notując statystyki na poziomie 8,9 punktu, 5,4 asysty i 5,2 zbiórek.

– Po sześciu latach występów w Hiszpanii, Ortiz zdecydowała się na opuszczenie rodzimej ligi i grę w Polkowicach. Liczymy na jej boiskową wszechstronność i wcale niemałe doświadczenie, mimo wciąż stosunkowo młodego wieku. – mówi prezes MKS Polkowice Wiesław Kozdroń.

Ortiz ma na koncie prawie 150 występów w hiszpańskiej ekstraklasie, a w ostatnich trzech sezonach poznała także smak Euroligii. Mamy nadzieję, że sezon 2016/2017 będzie dla niej przełomowy i szybko stanie się ważną częścią naszej drużyny.

Nowa zawodniczka MKS Polkowice ma także na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Hiszpanii, z którymi zdobyła w sumie 4 złote medale mistrzostw Europy różnych kategorii wiekowych i srebro mistrzostw świata U19. Dodatkowo w 2012 roku została wybrana do pierwszej piątki Eurobasketu do lat 20!