Na ostatnią kolejkę do Gorzowa Wielkopolskiego

LUTEGO, 2021

Przed koszykarkami CCC Polkowice ostatni mecz rundy zasadniczej. Pewne drugiego miejsca Pomarańczowe zmierzą się na wyjeździe z PSI Eneą Gorzów Wielkopolski.

Fotel wicelidera rundy zasadniczej polkowiczanki zapewniły sobie już 3 kolejki przed jej końcem. Ostatnie starcie przed decydująca fazą sezonu zespół trenera Karola Kowalewskiego rozegra na gorącym terenie w Gorzowie Wielkopolskim. Gospodarze chcąc zachować trzecie miejsce w tabeli muszą wygrać z CCC Polkowice.

PSI Enea Gorzów Wielkopolski do ostatniej kolejki przystąpi z bilansem 13 zwycięstw i 6 porażek. W Polkowicach po emocjonującym starciu podopieczne Dariusza Maciejewskiego przegrały 86:90. Gorzowska ekipa ma w swoim składzie groźne ofensywnie zawodniczki. Megan Gustafson i Shatori Walker-Kimbrough zdobywają średnio po ok. 19,5 pkt. na mecz. Tuż za nimi ze średnią 17,7 pkt. na mecz jest Borislava Hristova. Od strzeleckiej dyspozycji tych trzech zawodniczek zależy powodzenie drużyny.  Z polskiej rotacji wyróżnić można Dominikę Owczarzak, która zadomowiła się w gronie najlepszych podających ligi. Ważne dla zespołu jest doświadczenie Agnieszki Szott-Hejmej i Agnieszki Kaczmarczyk. Dla CCC Polkowice kluczem do zwycięstwa może być powstrzymanie szybkiego ataku gospodarzy oraz zwycięstwo na „desce”.

Początek meczu ostatniej, 22. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet o godzinie 18:00 w środę, 3 marca. Transmisję z Gorzowa Wielkopolskiego przeprowadzi TVCOM (link do transmisji).

Po ostatniej kolejce rundy zasadniczej CCC Polkowice czeka turniej Suzuki Pucharu Polski Kobiet, który odbędzie się w Gdyni. 6 marca w półfinale Pomarańczowe zmierzą się ze zwycięzcą pary KS Basket 25 Bydgoszcz / SKK Polonia Warszawa.