Mecz Gwiazd TBLK, czyli spotkanie Reprezentacji Polski z najlepszymi zagranicznymi zawodniczkami ligi odbędzie się 28 lutego 2015r. o godz. 19.00 w hali Globus w Lublinie. Transmisję spotkania będzie można zobaczyć w TVP Sport od godz. 19.25.
Mecz Gwiazd TBLK jest pierwszą okazją do obejrzenia Reprezentacji Polski Kobiet w 2015 r. Najważniejsza imprezą dla kadry będzie czerwcowy EuroBasket na Węgrzech i w Rumunii – w grupie B Polki zagrają z Turcją, Białorusią, Włochami i Grecją.
Trenerem Reprezentacji Polski podczas Meczu Gwiazd będzie Krzysztof Szewczyk, który wyjątkowo będzie zastępował Jacka Winnickiego, pracującego w tureckim Fenerbahce Stambuł. Szewczyk jest także trenerem lokalnego zespołu TBLK Pszczółka AZS UMCS Lublin. Drużynę zagranicznych gwiazd poprowadzi Stefan Svitek – szkoleniowiec Wisły Can-Pack Kraków, czyli drużyny liderek Tauron Basket Ligi Kobiet. Drugim trenerem tego zespołu będzie szkoleniowiec, który w 1999 roku zdobył Mistrzostwo Europy z Polską Reprezentacją Kobiet, obecnie prowadzący zespół Artego Bydgoszcz Tomasz Herkt.

W składach obu ekip znalazło się miejsce dla koszykarek CCC Polkowice. W barwach biało-czerwonych zobaczymy Dominikę Owczarzak, a w gronie dwunastu zagranicznych gwiazd ligi zaprezentuje się Aishah Sutherland.

– W zeszłym roku nie udało nam się pokonać zagranicznych gwiazd TBLK. Póki co stosunek w tego typu meczach to 1-1. Mam nadzieję, że uda nam się odnieść zwycięstwo i pokazać, że polskie koszykarki mogą grać na wysokim poziomie. W takich meczach bardziej chodzi o dobrą zabawę i promocję koszykówki, a także o złapanie krótkiego oddechu przed decydującymi meczami rundy zasadniczej. Na pewno nie odpuścimy i pokażemy się z jak najlepszej strony, żeby udanie zainaugurować eurobasketowy sezon kadrowy – mówi reprezentantka Polski Paulina Pawlak.
W zeszłym roku w Gdyni Zagraniczne Gwiazdy pokonały Reprezentację Polski 70:64. Najlepszą zawodniczką kadry byłą wtedy Justyna Żurowska z 19 punktami, a w przeciwnej drużynie wyróżniała się Allie Quigley z 22 punktami. Zawodniczka Wisły Can-Pack wygrała także konkurs rzutów za trzy punkty.
Harmonogram Meczu Gwiazd Tauron Basket Ligi Kobiet:
godz. 17.30 ? otwarcie hali
godz. 18.40 ? eliminacje do konkursu rzutów za trzy punkty
godz. 19.30 ? rozpoczęcie spotkania
po trzeciej kwarcie ? konkurs rzutów za trzy punkty
ok. godz. 21.30 ? zakończenie spotkania
(informacja na podstawie: www.basketligakobiet.pl)