29-letnia rzucająca mogąca także występować na pozycji niskiej skrzydłowej podpisała z naszym klubem roczny kontrakt. To piąta zawodniczka, która będzie reprezentować barwy MKS w sezonie 2016/2017.

Ostatni sezon Marta Urbaniak spędziła w Łodzi. Był to dla nowej zawodniczki MKS sezon najlepszy w karierze pod względem osiągnięć statystycznych. W Widzewie rzucała średnio 11 punktów. Miała też 2,9 zbiórki. Szczególnie imponująco wyglądają osiągnięcia w rzutach zza linii 6,75m. W tym elemencie zawodniczka miała blisko 42% skuteczność. To wynik, który wzbudza szacunek. Karierę w ekstraklasie Marta Urbaniak rozpoczynała na Wybrzeżu – w Lotosie Gdynia. Potem grała kolejno w zespołach z Bydgoszczy, Torunia, Siedlec, Konina i Łodzi. Mamy nadzieję, że w Polkowicach zawodniczka będzie notowała jeszcze lepsze statystyki niż w Łodzi.

– Mamy nadzieję, że Marta Urbaniak wniesie do naszej drużyny potrzebne doświadczenie i będzie pewnym punktem zespołu – komentuje Wiesław Kozdroń prezes MKS Polkowice.

fot. Michał Piłat, basketligakobiet.pl