W sobotę i niedzielę 11. kolejka rozgrywek Tauron Basket Ligi Kobiet. Podopieczne trenera Vadima Czeczuro czeka trudne wyzwanie – zmierzą się w Łodzi z Widzewem.

Łodzianki to drużyna, która spośród dziesięciu rozegranych dotychczas meczów wygrała cztery. Na własnym parkiecie jutrzejszy rywal naszych dziewczyn rozegrały pięć pojedynków, wygrywał dwa razy, więc fakt, że mecz jest rozgrywany w Łodzi nie wydaje się być istotny w kontekście sobotniej rywalizacji. W Łodzi zbudowano ciekawy zespół oparty o trzy zawodniczki zagraniczne oraz solidne polskie koszykarki. Patrząc na statystyczne osiągnięcia, najlepsze wrażenie robi rozgrywająca Angel Robinson, która rzuca średnio 14,3 punktu, a także notuje 5 asyst. Najlepiej zbierającą zawodniczką jest mierząca 192 cm środkowa z Łotwy Aija Brumermane, która zbiera średnio 6,1 piłki w meczu. Baczną uwagę trzeba także zwrócić na Tynikę Crook, Martę Urbaniak oraz Julię Adamowicz.

Niedzielny pojedynek z całą pewnością nie będzie należał do łatwych, tym bardziej, że naszemu zespołowi przyjdzie radzić sobie bez Agnieszki Majewskiej, która zmaga się z kontuzją. Mimo wszystko liczymy na kontynuacje doskonałej passy i kolejne zwycięstwo naszych dziewczyn.

Mecz rozpocznie się o godzinie 18. Transmisję będzie można oglądać na stronie internetowej Tauron Basket Ligi Kobiet pod adresem basketligakobiet.pl.