Czas mozolnych treningów i gier kontrolnych dobiegł końca. Jutro nasze dziewczyny w pierwszym meczu nowego sezonu zmierzą się w stolicy Dolnego śląska z tamtejszą ślęzą. Zapowiada się ciekawy pojedynek.

– Nasza dyspozycja jest coraz lepsza. Najważniejsze, że tworzymy drużynę. Walczymy o każdą piłkę. Atmosfera jest naprawdę fajna. To bardzo ważne w kontekście zbliżających się rozgrywek. Mamy jeszcze w zanadrzu parę taktycznych niespodzianek, nad którymi będziemy pracować w ostatnim tygodniu przed inauguracyjnym meczem ze ślęzą – mówił nam Wojciech Downar-Zapolski, trener MKS Polkowice po ostatnim sparingu z MUKS Poznań.

Dobrą atmosferę w drużynie podkreślały także zawodniczki.

– Jest wesoło, tworzymy grupę świadomą celu, gotową do walki. Nie możemy się już doczekać rywalizacji ligowej, bo sparingi to jednak nie jest to samo – zaznaczała Agata Nowacka, jedna z bardziej doświadczonych zawodniczek naszej drużyny.

Jutro oczekiwania naszych koszykarek zostaną zaspokojone. Wyjdą na parkiet we Wrocławiu i będą walczyć o ligowe punkty. Przyjdzie im mierzyć się z drużyną, która ma ambitne cele i z całą pewnością dołoży wszelkich starań by tę inauguracyjną batalię zakończyć zwycięsko.

ślęza ma długofalowy plan zakładający odbudowę dawnej potęgi. Już w tym sezonie drużyna wzbudza respekt. Nazwiska Sharnee Zoll, czy też Egle Sulciute są doskonale znane fanom żeńskiego basketu.  W zespole są też doskonałe Polki – Magdalena Leciejewska, czy też Katarzyna Krężel, a na ławce trenerskiej zasiadają – utytułowany szkoleniowiec z Litwy Algirdas Paulauskas, któremu asystuje doskonale znany w Polkowicach Arkadiusz Rusin.

Rzut oka na składy obu drużyn oraz przedmeczowe wypowiedzi wskazuje, że na parkiecie we wrocławskiej hali będzie gorąco. Kto wyjdzie zwycięsko z tej potyczki? Odpowiedź poznamy już jutro. Z całych sił będziemy trzymać kciuki za nasz zespół i wierzymy, że wsparcie grupy kibiców wybierających się na mecz pomoże polkowiczankom w odnotowaniu pierwszego zwycięstwa w sezonie 2015/2016. Początek meczu o godzinie 17. Transmisję z meczu będzie można oglądać w TVP Sport oraz na stronie internetowej www.sport.itvp.pl