Konglomerat gwiazd przyjeżdża do Polkowic

STYCZNIA, 2019

Jutrzejszy mecz to będzie prawdziwa koszykarska uczta. Zagramy z mistrzem Euroligi, naszpikowanym gwiazdami zespołem UMMC Jekaterynburg. Drużyna z Rosji to faworyt, ale nasze dziewczyny tanio skóry nie sprzedadzą.

W obecnym sezonie ekipa z Jekaterynburga nie doznała na parkietach Euroligi ani jednej porażki. Kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. W pojedynku z naszymi dziewczynami rozegranym w dalekiej Rosji popularne „Jeki” pokonały polkowiczanki 69:54. W wykonaniu podopiecznych trenera Marosa Kovacika był to dobry mecz. Niestety zakończył się przegraną. Ostatnio polkowiczanki nie mają dobrej passy. Co prawda w ostatniej kolejce Energa Basket Ligi Kobiet pokonały w Łodzi miejscowy Widzew, ale cztery wcześniejsze pojedynki zakończyły się ich przegraną. W Eurolidze, dwie ostatnie potyczki to porażka z wiceliderem tabeli ZVVZ USK Praga (63:78) oraz przegrana po fatalnej drugiej połowie z francuskim Bourges (65:76).

Jutro nasze dziewczyny czeka trudny mecz. Polkowiczanki są gotowe do walki.

Jutro naszym dziewczynom będzie bardzo trudno poprawić euroligowy bilans, ale na pewno będą się starać. Pewne jest to, że fanów basketu w żeńskim wydaniu czeka prawdziwa uczta. Ujrzą bowiem na parkiecie takie gwiazdy jak Brittney Griner, Alba Torrens czy Kyla McBride. To koszykarki, które gwarantują wysoki poziom gry i wiele emocji. Do Polkowic przyjedzie także znana z występów w naszej drużynie Raisa Musina. Kibice na pewno oczekują na występ Griner, która znana jest z tego, że potrafi zakończyć akcję wsadem piłki do kosza. To w żeńskim baskecie wyjątkowe. Czy wydarzy się w Polkowicach. Oby obrona naszego zespołu była na tyle skuteczna, żeby do tego nie dopuścić. Oby nasz sztab szkoleniowy rozpracował taktycznie grę rywalek, a polkowiczanki realizowały założenia nakreślone przez szkoleniowców na tyle skutecznie, by cieszyć się z wygranej. Takie myśli kłębią się w głowach kibiców. Gdybyśmy pokonali Jekaterynburg to by dopiero była niespodzianka i zastrzyk pozytywnej energii dla naszych dziewczyn przed najważniejszą częścią sezonu. Nie jest to niemożliwe.

Początek jutrzejszego meczu o godzinie 19. Fanów zapraszamy do hali i prosimy o glośny doping. Z nim naszym dziewczynom będzie łatwiej.

Kibice na pewno czekają na występ Griner, która znana jest z tego, że potrafi zakończyć akcję wsadem piłki do kosza. To w żeńskim baskecie wyjątkowe. Czy wydarzy się w Polkowicach. Oby obrona naszego zespołu była na tyle skuteczna, żeby do tego nie dopuścić.