KOMUNIKAT: Zagramy bez publiczności

MARCA, 2020

Decyzją Polskiego Związku Koszykówki podyktowaną zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego wszystkie mecze Energa Basket Ligi Kobiet do odwołania odbędą się bez udziału publiczności.

Decyzja o zakazie udziału publiczności we wszystkich meczach organizowanych pod egidą Polskiego Związku Koszykówki, w tym rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet została podyktowana względami bezpieczeństwa związanymi z ryzykiem rozprzestrzeniania koronawirusa (COVID-19). W związku z zarządzeniem PZKosz wydał stosowne oświadczenie o następującej treści:

W związku z decyzją ogłoszoną przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Polski Związek Koszykówki informuje, że wszystkie spotkania na szczeblu PZKosz do odwołania będą rozgrywane bez udziału publiczności.

Zagrożenie rozprzestrzeniania się koronowirusa w Polsce jest coraz bardziej realne, a Polska Liga Koszykówki oraz Polski Związek Koszykówki dostosowuje się do obowiązujących przepisów. Premier Mateusz Morawiecki we wtorek poinformował o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Podjęliśmy decyzję, że mecze na szczeblu PZKosz będą odbywały się zgodnie z terminarzem, ale bez udziału publiczności. Taka sytuacja będzie miała miejsce do odwołania. Mamy jednocześnie nadzieję, że kibice będą mogli jak najszybciej wrócić do hal i wspólnie przeżywać sportowe emocje – powiedział Radosław Piesiewicz, Prezes Energa Basket Ligi i Polskiego Związku Koszykówki.

Miejski Klub Sportowy Polkowice bezwzględnie podporządkował się pod tę decyzję i najbliższy mecz CCC Polkowice przeciwko drużynie PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski oraz kolejne do odwołania odbędą się bez udziału kibiców obu zespołów.

Decyzją organizatora najbliższe spotkania odbędą się wyłącznie w obecności osób niezbędnych do organizacji meczu i przeprowadzenia transmisji telewizyjnej. Decyzją Polskiego Związku Koszykówki wstępu na mecze nie będą mieli dziennikarze. Na spotkaniu będą obecni wyłącznie przedstawiciele mediów klubowych, którzy zadbają o rzetelne informacje.

Polkowicka publiczność zawsze była i będzie naszym szóstym zawodnikiem. W trosce o zdrowie naszych kibiców prosimy o pozostanie w domach i zachowanie ostrożności. Jest to wyjątkowa sytuacja i naszą powinnością jest respektowanie zarządzeń organów państwowych oraz Polskiego Związku Koszykówki.

Transmisja meczu CCC Polkowice – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski będzie dostępna na kanale Sportklub. Początek meczu w sobotę, 14. marca o godzinie 18:10.