Koszykarki CCC Polkowice pokonały dziś hiszpański Perfumerias Avenida Salamanka 57:53. Było to trzecie zwycięstwo podopiecznych trenera Jacka Winnickiego w rozgrywkach Euroligi sezonu 2013/2014.
Początek dzisiejszego meczu to było mocne uderzenie gospodyń, które zdobyły sześć punktów z rzędu nie tracąc żadnego. Po pięciu minutach gry polkowiczanki prowadziły 12:7 i grały bardzo dobrze. Nie tylko lepiej zbierały od rywalek, ale także miały imponująca skuteczność rzutową. Utrzymały ją przez całą pierwszą kwartę i prowadziły 26:13. W pierwszych dziesięciu minutach dwukrotnie kosz rywalek zza linii 6,75m przedziurawiła Belinda Snell, która z dorobkiem 11 punktów była najskuteczniejszą koszykarką na parkiecie. O ile w pierwszej odsłonie polkowiczanki imponowały skutecznością, na początku drugiej ogarnęła je dziwna do wytłumaczenia niemoc. Przez pierwsze pięć minut nie potrafiły trafić do kosza rywalek ani razu, a rzutów oddały całkiem sporo. Na szczęście koszykarki z Hiszpanii także nie były specjalnie skuteczne i przewaga gospodyń stopniała nieznacznie. Końcówka drugiej odsłony dzisiejszego meczu należała ponownie do koszykarek z Polkowic, które do szatni na przerwę schodziły przy wynoszącym 15 punktów prowadzeniu 38:23. Mistrzynie Polski dominowały pod tablicami. W sumie miały o dziewięć zbiórek więcej. Były także znacznie skuteczniejsze od rywalek. Scenariusz z początku drugiej kwarty powtórzył się również w kwarcie trzeciej. Po 30 minutach CCC prowadziło 41:31. W ostatniej kwarcie ambitnie grający zespół z Hiszpanii nie odpuszczał ani na chwilę, ale polkowiczanki kontrolowały przebieg meczu. Tak było do momentu, gdy do końcowej syreny pozostały 34 sekundy. Wówczas przy trzypunktowym prowadzeniu polkowiczanki miały piłkę z boku. Wprowadziły ją do gry na tyle nieudolnie, że Marta Fernandez zaliczyła przechwyt i pognała z piłką w kierunku kosza CCC. Niestety dla siebie i swojej drużyny wykazała się trudną do wytłumaczenia indolencją i nie trafiła do kosza. Piłkę zebrała Magdalena Leciejewska, a kilka chwil później z linii rzutów osobistych raz trafiła Belinda Snell, która ustaliła wynik meczu na 57:53.
– To był bardzo dobry mecz z obu stron. Zespół z Salamanki jest ostatnio w dobrej formie. Dlatego bardzo się cieszę, że wygraliśmy ten mecz. Graliśmy z wielkim zaangażowaniem w obronie. W końcówce zabrakło nam trochę sił, ale wygraliśmy, co bardzo cieszy ? skomentował po meczu Jacek Winnicki, trener CCC Polkowice.
Wygrywając dziś z Perfumerias Avenida polkowiczanki uczyniły ważny krok ku awansowi do kolejnej fazy rozgrywek Euroligi.

CCC Polkowice ? Perfumerias Avenida Salamanka 57:53
(26:13, 12:10, 13:18, 6:12)
CCC: Musina 16, Snell 15, McCarville 9, Oblak 7, Majewska 4, Skorek 3, Skerović 2, Leciejewska 1, Owczarzak 0.
Perfumerias Avenida: Murphy 26, Robinson 11, Xargay 10, Rezan 5, Thomas 1, Rodriguez, Fernandez, Ortiz po 0.