W trzeciej kolejce rozgrywek grupowych Euroligi polkowiczanki zmierzą się w Pradze z miejscowym ZVVZ USK. To rywal bardzo wymagający, ale z całą pewnością w zasięgu podopiecznych trenera Georgea Dikeoulakosa.

Prażanki to rywal z gatunku tych najtrudniejszych. Regularnie zdobywa tytuły mistrzowskie w Czechach, a także z sukcesami prezentują się na arenie europejskiej. W obecnym sezonie ZVVZ USK na krajowym podwórku zanotował siedem zwycięstw w siedmiu meczach i pewnie przewodzi ligowej stawce. W Eurolidze prażanki pokonały we własnej hali zespół z Bourges (64:61). Z kolei w Stambule nasz jutrzejszy rywal uległ miejscowemu Galatasaray (82:77). Jak będzie w meczu z CCC? Faworytem meczu, choćby ze względu na fakt, że będzie on rozgrywany w Pradze należy uznać zespół prowadzony przez bardzo doświadczoną Natalie Hejkovą. W składzie naszych najbliższych rywali dobrze zadomowiła się Marija Rezan, która w ubiegłym sezonie zdobyła z polkowicką drużyną brązowy medal mistrzostw Polski.

Zespół CCC Polkowice do pojedynku w stolicy Czech przystąpi podbudowany świetnym spotkaniem rozegranym we Wrocławiu, gdzie polkowiczanki pokonały mistrzynie Polski – ślęzę Wrocław. Nie mamy nic przeciwko temu, by powtórzyły scenariusz z derbów i pokonały faworytki.

Początek potyczki o godzinie 19:00.

Link do transmisji meczu: YouTube