Kolejny hit, tym razem gramy z Wisłą

GRUDNIA, 2018

Przed tygodniem nasze dziewczyny po kapitalnym meczu odprawiły z kwitkiem akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego. Było to dziewiąte zwycięstwo w dziewiątym meczu Energa Basket Ligi Kobiet. O dziesiątą wygraną zagramy jutro o 15.10 z wielokrotnymi mistrzyniami Polski z Krakowa.

Wiślaczki przyjadą do Polkowic podbudowane wygraną w rozgrywkach FIBA EuroCup Women. We własnej hali pokonały mocną ekipę Beşiktaşu Stambuł bardzo wysoko, bo różnica aż 29 punktów (78:49). Dzięki temu w tabeli grupy C Wisła zajęła pierwsze miejsce i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Naładowane energią wiślaczki z całą pewnością będą bardzo wymagającym rywalem dla polkowiczanek, które także są na fali wznoszącej. W środę nasze dziewczyny zagrały kapitalny mecz i pewnie pokonały Nadieżdę Orenburg. Nasze dziewczyny zagrały agresywnie w obronie, z polotem w ataku. Po wielu ich akcjach ręce same składały się do oklasków.

– Jestem dumny z mojej drużyny. To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, z niewielką ilością indywidualnych błędów. Cieszymy się, ale nie ma czasu na świętowanie, bo czeka nas trudny mecz z Wisłą, do którego trzeba się przygotować – mówił po meczu Maros Kovacik, trener naszego zespołu.

W jutrzejszym pojedynku w drużynie z Krakowa zagra Sofija Aleksandravicius, zawodniczka, która sezon rozpoczęła w pomarańczowych barwach. Na ławce trenerskiej wiślaczek zasiada Krzysztof Szewczyk, który w przeszłości był członkiem sztabu szkoleniowego CCC Polkowice.

Jutrzejszy mecz rozpocznie się o godzinie 15.10. Wszystkich fanów pomarańczowych zapraszamy i prosimy o głośny doping. On na pewno pomoże w osiągnięciu celu, jakim jest 10 zwycięstwo w Basket Lidze Kobiet.