09

GRUDNIA, 2023

Kolejne – 8. zwycięstwo z rzędu!
Pomarańczowe po raz kolejny pokazały, że potrafią dawać z siebie wszystko. Wygrana z MB Zagłębie Sosnowiec 88:61 jest tego najlepszym dowodem.

Dziś, o godzinie 18:00 rozegraliśmy mecz 9. kolejki Orlen Basket Ligi Kobiet. Przeciwnikiem był MB Zagłębie Sosnowiec, który uległ pomarańczowym 88:61 (25:13, 17:26, 28:16, 18:6).

Pierwsza kwarta należała do naszych koszykarek i zakończyliśmy ją 9 punktową przewagą. W drugiej kwarcie poszło nam słabiej pozwoliliśmy na chwilowe objęcie prowadzenia przez drużynę gości. Na szczęście, zadowolenie gości nie trwało długo i dzięki udanym rzutom Dragany Stankowić na koniec drugiej kwarty wynik wyglądał następująco 42:39.

Po przewie, w pozostałych dwóch kwartach, kolejne szybko zdobywane punkty po stronie  KGHM BC Polkowice pokazywały determinację i niesamowitą wolę zwycięstwa. Pomarańczowe sukcesywnie zwiększały dystans do zawodniczek z Sosnowca i mecz został zakończony aż 27 punktami różnicy na naszą korzyść.    

KGHM BC Polkowice vs. MB Zagłębie Sosnowiec

Punkty w meczu:
KGHM BC Polkowice (88)
Brianna Fraser 14, Stephanie Mavunga 12, Dragana Stanković 12, Liliana Banaszak 10, Klaudia Gertchen 8, Zala Friskovec 7, Julia Piestrzyńska 7, Brittney Sykes 6, Weronika Gajda 5, Emilia Kośla 5, Zuzanna Kulińska 2

MB Zagłębie Sosnowiec (61)
Jessica January 14, Batabe Zempare 12, Zoe Wadoux 10, Quinn Urbaniak-Dornstauder 8, Klaudia Wnorowska 8, Marzena Marciniak 4, Aleksandra Wojtala 3, Alicja Jarząb 2

 

Z okazji 10-lecia sekcji kolarskiej w ramach Miejskiego Klubu Sportowego Polkowice, w przerwach meczu odbyła się prezentacja sekcji kolarzy, których trenerem od wielu lat jest Janusz Pytlak.

10-lecie Sekcji Kolarskiej

Sekcja kolarska MKS Polkowice

Tradycyjnie, nagranie meczu dostępne jest na platformie Emocje.tv.

KGHM BC Polkowice vs. MB Zagłębie Sosnowiec

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This