Julia Drop dołączy do Pomarańczowych

SIERPNIA, 2020

W sezonie 2020/2021 w barwach CCC Polkowice zagra Julia Drop. Reprezentantka Polski ostatnie lata spędziła w Łodzi, gdzie pełniła rolę liderki zespołu Widzewa.

Julia Drop jest uznawana za jedną z najlepiej rozwijających się i najbardziej wartościowych polskich koszykarek. Reprezentantka Polski do Polkowic trafiła z Łodzi, gdzie przez ostatnie dwa lata zrobiła olbrzymi postęp. W barwach Widzewa grała łącznie przez cztery sezony. W ostatnich rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet rozgrywająca notowała na swoim koncie średnio 6.1 asyst oraz 9,8 punktu.

W Polkowicach od dłuższego czasu przyglądano się Julii Drop. – Tak naprawdę już w zeszłym sezonie chcieliśmy, aby Julia dołączyła do naszego zespołu. Uważam, że nadchodzący rok może być przełomowy dla jej kariery. Z roku na rok rozwija swoją grę, a ostatni sezon pokazał, że oprócz asyst, równie skutecznie idzie jej zdobywanie punktów –nową zawodniczkę ocenił trener Karol Kowalewski. Nowa Pomarańczowa ma z Weroniką Gajdą stworzyć silny duet – Jestem pewien, że razem z Werą będą się uzupełniały doskonale i stworzą bardzo mocny duet, który wiele wniesie do drużyny i da kibicom powody do zadowolenia – mówił trener CCC Polkowice.

Julia Drop ma 25 lat, mierzy 173 cm wzrostu. W polskiej ekstraklasie nowa rozgrywająca polkowickiej drużyny rozegrała 124 mecze. W CCC Polkowice zagra z numerem 3.