Jesteśmy w finale!

MARCA, 2021

CCC Polkowice po emocjonującym starciu pokonało KS Basket 25 Bydgoszcz i w finale Suzuki Pucharu Polski Kobiet zmierzy się z VBW Arką Gdynia. MVP półfinału została Aaryn Ellenberg, która zdobyła decydujące punkty w końcówce spotkania.

Nie sztuką jest wygrać, kiedy wszystko układa się po twojej myśli. Prawdziwą siłę pokazujesz wtedy, kiedy potrafisz przełamać swoje słabości i wygrać. Tak było w półfinale Suzuki Pucharu Polski Kobiet, w którym CCC Polkowice mierzyło się z KS Basket 25 Bydgoszcz. W ostatnim starciu obu ekip na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet rzut Aaryn Ellenberg dał Pomarańczowym zwycięstwo 69:68. Historia lubi się powtarzać. W meczu pucharowym Amerykanka ponownie oddała decydujące o wygranej rzuty.

Początku spotkania polkowiczanki nie mogą zaliczyć do udanych. Brakowało im koncentracji i pomysłu na grę. Drużyna z Bydgoszczy była skuteczniejsza i to oni dyktowali warunki na parkiecie. Wiele pracy kosztowało upilnowanie Julie McBride, a także odparcie ofensywy Shante Evans i Cierry Burdick. Brakowało mocy pod koszem. Przegrywając po dwóch kwartach 28:38 drużyna z Polkowic z szatni wychodziła zmotywowana do poprawy swojej gry. To się udało. Zespół po przerwie grał zdecydowanie lepiej wykonując założenia trenerów. Polkowiczanki zaczęły wymuszać błędy rywalek. Dobrą zmianę dała powracająca do formy Dragana Stanković. Jej akcje w obronie w ważnym momencie meczu pozwoliły wrócić Pomarańczowym do gry. Walka kosz za kosz trwała aż do serii 11:0 w czwartej kwarcie, po której CCC Polkowice wyszło na prowadzenie 66:60. Bydgoszczanki nie odpuściły i ruszając do ataku ponownie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Na 40 sekund przed końcem półfinału KS Basket prowadził 68:66. Wtedy do akcji wkroczyła Aaryn Ellenberg, która korzystając z błędu obrony oddała celną trójkę. Ostatni punkt półfinału z rzutu wolnego zdobyła Keisha Hampton, a CCC Polkowice pokonało bydgoską ekipę 70:68 i zameldowało się w finale Suzuki Pucharu Polski Kobiet.

Najważniejsze jest zwycięstwo. Wykonaliśmy swój plan i weszliśmy do finału. Kosztowało nas to wiele nerwów, ale zdołaliśmy przez ten mecz przejść nie wykonując pochopnych ruchów. Wiem, że zawodniczki włożyły mnóstwo siły w to spotkanie i dziękuję im za to. Doświadczenie zdobyte w takich starciach jest niezwykle ważne mając przed sobą najważniejsze spotkania sezonu – po półfinale mówił trener Karol Kowalewski. MVP półfinału uznana została Aaryn Ellenberg – bohaterka starcia. Ona wraz z Keishą Hampton przed meczem odebrały z rąk Prezesa PZKosz Radosława Piesiewicza wyróżnienia za najlepszą piątkę rundy zasadniczej.

W finale Suzuki Pucharu Polski Kobiet CCC Polkowice zmierzy się z VBW Arką Gdynia, która awans zapewniła sobie pokonując Pszczółkę Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin. Niedzielne starcie będzie trzecią potyczką tych zespołów w sezonie 2020/2021. W rundzie zasadniczej dwukrotnie zwyciężały gdynianki. Pomarańczowe ponownie będą miały szansę przełamać passę niepokonanych od dwóch sezonów mistrzyń Polski i spróbują zrewanżować się za porażkę w ubiegłorocznym finale. Początek pucharowego finału w niedzielę, 7 marca o godzinie 17:00. Transmisję z Gdyni przeprowadzi TVCOM (link do transmisji).

CCC Polkowice – Basket 25 Bydgoszcz 70:68 (8:13, 20:25, 25:16, 17:14)

CCC Polkowice: Aaryn Ellenberg 24, Keisha Hampton 15, Kamile Nacickaite 8, Klaudia Gertchen 7, Weronika Telenga 7, Dragana Stanković 6, Weronika Gajda 3.

KS Basket 25 Bydgoszcz: Shante Evans 22, Cierra Burdick 19, Julie McBride 14, Elżbieta Międzik 6, Angelika Stankiewicz 5, Kamila Michałek 2.