W Bydgoszczy nasze dziewczyny miały postawić kropkę nad i. Zrobiły to w imponującym stylu pewnie pokonując Artego i tym samym zapewniając sobie brązowe medale Basket Ligi Kobiet.

Koncentracja od pierwszej do ostatniej minuty, niezwykła swoboda w ataku, pełna dyscyplina w defensywie oraz absolutna kontrola nad parkietowymi wydarzeniami. Dziś nasze dziewczyny rozegrały kapitalny mecz i bez najmniejszych problemów pokonały Artego na jego terenie. Już pierwsza kwarta pokazała, że nasze dziewczyny są bardzo zdeterminowane i doskonale przygotowane do dzisiejszego pojedynku. Po czterech minutach prowadziły 15:5. Trzy minuty później było już 23:9, a kwartę otwierającą mecz polkowiczanki wygrały 27:14. W drugiej odsłonie podopieczne trenera Marosa Kovacika kontynuowały doskonałą grę. Trafiały niemal z każdej pozycji. Skuteczność na poziomie 80 procent jest rzadko spotykana na parkietach ekstraklasy i to nie tylko żeńskiej. Nasze dziewczyny panowały niepodzielnie. Wygrywały pod tablicami, doskonale funkcjonował szybki atak, a w defensywie odbierały gospodyniom ochotę do gry. Drugą kwartę polkowiczanki wygrały 20:10 i do szatni schodziły przy prowadzeniu 23 punktami.

Po zmianie stron gospodynie starały się odrabiać straty, ale doskonale dysponowane polkowiczanki w pełni kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Bydgoszczankom udało się co prawda odrobić cztery punkty, ale nie miało to większego znaczenia w kontekście końcowego wyniku. W czwartej kwarcie nasze dziewczyny nadal skutecznie rozbijały ataki gospodyń, a także konsekwentnie rozgrywały akcje w ataku. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną CCC 77:56.

– Nie mogę być zadowolona po takim meczu. Popełniłyśmy za dużo błędów. CCC zasłużyło na wygraną. Dziś dziewczyny z Polkowic były lepsze w każdym elemencie – skomentowała po meczu Martyna Koc z Artego.

– Mamy brązowy medal. Dziś zagrałyśmy dobry mecz. Cieszymy się z tego, że udało nam się zakończyć serię 3:0 – powiedziała z kolei kapitan pomarańczowych, Valeriya Musina.

Sezon, który dostarczył mnóstwa emocji kończymy na trzecim miejscu. Mamy brązowy medal, wywalczony pewnie, bez żadnych problemów. Zawodniczkom dziękujemy za wspaniałe mecze, a kibicom za niesamowite wsparcie. Teraz czas na odpoczynek, analizę wydarzeń zakończonego sezonu i spokojne budowanie zespołu na przyszłość.

Artego Bydgoszcz – CCC Polkowice 56:77

(14:27, 10:20, 14:10, 18:18)

Artego: Reid 15, Szczechowiak 11, Koc 10, Szybała 6, Stallworth 4, Międzik 3, Mosby 3, , Suknarowska 2, Niedźwiedzka 2, Kocaj 0, Kuczyńska 0.

CCC: Gajda 14, Ortiz 14, W. Musina 11, Leciejewska 10, Harrison 8, Stankiewicz 7, Gala 7, R. Musina 5, Rezan 1, światowska 0, Idziorek 0, Urbaniak 0.

Mistrz Polski 2022

Share This