W Bydgoszczy nasze dziewczyny miały postawić kropkę nad i. Zrobiły to w imponującym stylu pewnie pokonując Artego i tym samym zapewniając sobie brązowe medale Basket Ligi Kobiet.

Koncentracja od pierwszej do ostatniej minuty, niezwykła swoboda w ataku, pełna dyscyplina w defensywie oraz absolutna kontrola nad parkietowymi wydarzeniami. Dziś nasze dziewczyny rozegrały kapitalny mecz i bez najmniejszych problemów pokonały Artego na jego terenie. Już pierwsza kwarta pokazała, że nasze dziewczyny są bardzo zdeterminowane i doskonale przygotowane do dzisiejszego pojedynku. Po czterech minutach prowadziły 15:5. Trzy minuty później było już 23:9, a kwartę otwierającą mecz polkowiczanki wygrały 27:14. W drugiej odsłonie podopieczne trenera Marosa Kovacika kontynuowały doskonałą grę. Trafiały niemal z każdej pozycji. Skuteczność na poziomie 80 procent jest rzadko spotykana na parkietach ekstraklasy i to nie tylko żeńskiej. Nasze dziewczyny panowały niepodzielnie. Wygrywały pod tablicami, doskonale funkcjonował szybki atak, a w defensywie odbierały gospodyniom ochotę do gry. Drugą kwartę polkowiczanki wygrały 20:10 i do szatni schodziły przy prowadzeniu 23 punktami.

Po zmianie stron gospodynie starały się odrabiać straty, ale doskonale dysponowane polkowiczanki w pełni kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Bydgoszczankom udało się co prawda odrobić cztery punkty, ale nie miało to większego znaczenia w kontekście końcowego wyniku. W czwartej kwarcie nasze dziewczyny nadal skutecznie rozbijały ataki gospodyń, a także konsekwentnie rozgrywały akcje w ataku. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną CCC 77:56.

– Nie mogę być zadowolona po takim meczu. Popełniłyśmy za dużo błędów. CCC zasłużyło na wygraną. Dziś dziewczyny z Polkowic były lepsze w każdym elemencie – skomentowała po meczu Martyna Koc z Artego.

– Mamy brązowy medal. Dziś zagrałyśmy dobry mecz. Cieszymy się z tego, że udało nam się zakończyć serię 3:0 – powiedziała z kolei kapitan pomarańczowych, Valeriya Musina.

Sezon, który dostarczył mnóstwa emocji kończymy na trzecim miejscu. Mamy brązowy medal, wywalczony pewnie, bez żadnych problemów. Zawodniczkom dziękujemy za wspaniałe mecze, a kibicom za niesamowite wsparcie. Teraz czas na odpoczynek, analizę wydarzeń zakończonego sezonu i spokojne budowanie zespołu na przyszłość.

Artego Bydgoszcz – CCC Polkowice 56:77

(14:27, 10:20, 14:10, 18:18)

Artego: Reid 15, Szczechowiak 11, Koc 10, Szybała 6, Stallworth 4, Międzik 3, Mosby 3, , Suknarowska 2, Niedźwiedzka 2, Kocaj 0, Kuczyńska 0.

CCC: Gajda 14, Ortiz 14, W. Musina 11, Leciejewska 10, Harrison 8, Stankiewicz 7, Gala 7, R. Musina 5, Rezan 1, światowska 0, Idziorek 0, Urbaniak 0.

Mistrz Polski 2022