Początek sierpnia przyniósł ważną zmianę personalną w ekipie mistrzyń Polski. Po dopełnieniu wszystkich formalności, możemy już poinformować o zmianie na pozycji rozgrywającej. Do naszej drużyny dołączy Jasmine Thomas, która zastąpi w tym sezonie Miljanę Bojović.

Serbka nie będzie reprezentować barw CCC Polkowice w sezonie 2018/2019 – jedna z bohaterek drużyny „pomarańczowych” spodziewa się dziecka i w związku z tym na pewien czas zawiesza swoją karierę zawodniczą. Miljanie serdecznie gratulujemy, życzymy dużo zdrowia i mamy nadzieję, że zobaczymy się w kolejnym sezonie w Polkowicach.

Miejsce serbskiej koszykarki w szatni zajmie rozgrywająca Connecticut Sun, Jasmine Thomas. Amerykanka jest świeżo po swoim najlepszym meczu w karierze. W niedzielę zdobyła 30 punktów w spotkaniu z Las Vegas Aces. Jej średnie z tego sezonu w WNBA to 12,5 punktów oraz 4,5 asysty.

29-letnia Thomas ma za sobą sześcioletnie doświadczenie w grze na europejskich parkietach. Zaczynała w Czechach w euroligowym wówczas Brnie, a później występowała w Rosji, Turcji, Izraelu. W sezonie 2017/2018 jej europejskim klubem był turecki Ormanspor, dla którego notowała przeciętnie 17,5 punktów oraz 5 asyst.

W lidze WNBA Thomas występuje od 2011 roku. Dwa lata spędziła w Waszyngtonie, dwa lata w Atlancie, a obecny sezon jest jej czwartym z rzędu w Connecticut. Nowa rozgrywająca CCC jest absolwentką renomowanej uczelni Duke, do WNBA trafiła jako dwunasty numer draftu z 2011 roku, wybrana przez Seattle Storm.

W 2017 roku Thomas wystąpiła w Meczu Gwiazd WNBA. Jej nazwisko widnieje w szerokim składzie reprezentacji USA na wrześniowe Mistrzostwa świata, które odbędą się na Teneryfie.

Jasmine Thomas