Hit transferowy! Dragana Stanković nową Pomarańczową!

23

SIERPNIA, 2020

Jedna z najlepszych środkowych EBLK ostatnich lat wraca do Polski i zagra dla CCC Polkowice.

Zakontraktowanie Dragany Stanković jest hitem transferowym tego lata. Serbka miała oferty z innych klubów, ale na swój kolejny przystanek w karierze wybrała Polkowice. W jej przypadku rekomendacje są zbędne. Sympatycy koszykówki kobiet doskonale pamiętają Stanković z występów w Artego Bydgoszcz, gdzie grała przez dwa sezony. Ostatni sezon serbska środkowa rozegrała w tureckim Galatasaray, gdzie była zawodniczką pierwszej piątki. Na parkiety Energa Basket Ligi Kobiet nowa zawodniczka polkowickiej drużyny wróci po rocznej przerwie.

W drugim sezonie w barwach bydgoskiej drużyny Dragana Stanković zdobywała średnio 16,1 punktu oraz notowała 8,2 zbiórki, 2,3 asysty, 1,5 przechwytu i 2,1 bloku na mecz. Polkowiccy kibice z pewnością pamiętają Serbkę z finałów 2018. CCC Polkowice wygrało z Artego Bydgoszcz rywalizację o złoto 3:0, ale środkowa była jednym z najjaśniejszych postaci tych meczów.  Pomimo młodego wieku (25 lat) może pochwalić się sporymi sukcesami. Na swoim koncie ma m.in. mistrzostwo Węgier (2015, Uniqua Sopron) wicemistrzostwo i Puchar Polski (2018, Artego Bydgoszcz), brąz EuroCup Women (2017, Hatay), a także wiele wyróżnień indywidualnych.

Dragana jest cenionym graczem na europejskim rynku i zawsze jest silnym ogniwem drużyn, w których gra. Posiada doskonałe warunki fizyczne do gry w basket. Jest graczem kompletnym. W defensywie wywiera dużą presję na rywalkach, a jednocześnie jest niezwykle skuteczna w ataku. To, że zdecydowała się wybrać właśnie nasz zespół jest dla nas dużym sukcesem – o Draganie Stanković mówił trener Karol Kowalewski.

Zakontraktowanie Dragany Stanković nie zakończyło budowy zespołu na sezon 2020/2021.

Aktualny skład CCC Polkowice: Weronika Gajda, Julia Drop, Klaudia Gertchen, Sylwia Siemienas, Weronika Telenga, Alicja Grabska, Patrycja Tomaszewicz, Keisha Hampton, Abigail Glomazić, Dragana Stanković.

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This