Finały: Znowu było blisko

12

KWIETNIA, 2021

W  drugim meczu finałów Energa Basket Ligi Kobiet ponownie zwyciężyła VBW Arka Gdynia. Starcie o „być albo nie być” zagramy w Polkowicach.

Koszykarki CCC Polkowice w drugim starciu chciały się zrewanżować za pierwszy, przegrany w końcówce mecz. Ten plan się nie powiódł. Pomarańczowe kilkukrotnie wracały do meczu, ale gra falami nie wystarczyła.

Polkowiczanki nie weszły dobrze w niedzielny mecz, a po ich niefrasobliwej grze w ataku przewagę szybko wypracowały miejscowe. Strzelczynie z Polkowic myliły się, a szybką odpowiedź na nieskuteczne rzuty dawały kolejno Alice Kunek i Marissa Kastanek. Po pierwszej połowie Pomarańczowe przegrywały 21:14. Tuż po przerwie Gdynianki szybko powiększyły przewagę. Przy czternastopunktowej stracie przebudziły się gościnie. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego zaczęły grać agresywnie w obronie, odrabiały straty i przed zmianą stron przegrywały już tylko 35:38. Jeszcze przed przerwą parkiet musiała opuścić kontuzjowana Angelika Slamova.

Z początkiem trzeciej kwarty Pomarańczowe nie wróciły do dyspozycji z drugiej odsłony, a koszykarki Arki szybko budowały przewagę. Polkowiczanki nie były pogodzone z takim stanem i seriami próbowały dogonić Arkę. Przed ostatnią kwartą gdynianki prowadziły 54:50, taki wynik dawał jeszcze nadzieję koszykarkom CCC Polkowice. W czwartej kwarcie parkiet z powodu kontuzji kostki musiała opuścić Weronika Telenga i to pokrzyżowało szyki przyjezdnym. Chociaż wolą walki i ambicją zespół z Polkowic próbował wydrzeć zwycięstwo z rąk niepokonanych od 55 meczów gospodyń, to ich plan nie został wykonany. Końcówka ponownie należała do VBW Arki Gdynia, która pokonała CCC Polkowice 71:65 i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi już 2:0. Zaczęliśmy to spotkanie bardzo źle i kompletnie nie rozumiem tego podejścia zespołu do meczu. Rozpoczęliśmy tak, jakbyśmy to my prowadzili 1-0, a nie przegrywali 0-1. To my mieliśmy być underdogiem, walczyć i się bić – a tego zdecydowanie na samym początku zabrakło. Wracamy do siebie i nie chcemy kończyć sezonu, a dalej walczyć o mistrzostwo Polski – ocenił trener Karol Kowalewski.

Mecz „o wszystko” w serii o mistrzostwo Polski koszykarki CCC Polkowice zagrają na własnym parkiecie. Trzecie spotkanie finałowe odbędzie się o godzinie 19:00. Transmisję przeprowadzi TVCOM (link do transmisji).

VBW Arka Gdynia – CCC Polkowice 71:65 (21:14, 17:21, 16:15, 17:15)

VBW Arka Gdynia: Alice Kunek 22, Marissa Kastanek 17, Artemis Spanou 9, Laura Miskiniene 9, Angelika Slamova 7, Barbora Balintova 5, Sonja Greinacher 2.

CCC Polkowice: Kamile Nacickaite 17, Aaryn Ellenberg 15, Keisha Hampton 13, Dragana Stanković 8, Klaudia Gertchen 6, Weronika Telenga 4, Weronika Gajda 2.