Przed wielkim wyzwaniem staną w marcu koszykarki CCC Polkowice. W fazie play-oMistrzynie Turcji fazę grupową Euroligi zakończyły z bilansem 12-0. Jako jedyny z dwudziestu zespołów startujących w tych elitarnych rozgrywkach nie poniosły żadnej porażki. Grupowym rywalem Fenerbahce była m. in. Wisła Can-Pack Kraków. Pod Wawelem podopieczne Roberto Inigueza wygrały 73:69, a na własnym parkiecie 67:59.
W zespole Fenerbahce występuje m. in. Agnieszka Bibrzycka, najlepsza obecnie polska koszykarka, która w sezonie 2011/2012 była zawodniczką CCC Polkowice. W tym właśnie sezonie polkowiczanki debiutowały w Eurolidze, a jednym z ich grupowych rywali było Fenerbahce. W Stambule “pomarańczowe” przegrały 66:86, a na swoim terenie poniosły porażkę 79:86.
W fazie play-off gra toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. Pierwszy mecz w Stambule zostanie rozegrany 11 marca. Rewanż w Polkowicach – 14 marca. Jeśli do wyłonienia zwycięzcy serii będzie potrzebny trzeci pojedynek, to dojdzie do niego 19 marca na parkiecie Fenerbahce.