Nasza drużyna rozegra pierwszy mecz sezonu 2016/2017 prestiżowej Euroligi. We Francji zmierzymy się z Villeneuve-d Ascq leżącym w metropolii Lille. Z całą pewnością to wymagający rywal i o wygraną będzie bardzo trudno.

Podopiecznym trenera Georgea Dikeoulakosa nie idzie za dobrze na krajowym podwórku. Trzy porażki w czterech meczach to z całą pewnością nie jest bilans, który daje powody do zadowolenia. Może w europejskich rozgrywkach będzie lepiej… Jutrzejsze rywalki polkowiczanek mają za sobą trzy mecze francuskiej ekstraklasy. Wygrały dwukrotnie. W poprzednim sezonie los także sprawił, że nasza drużyna znalazła się w jednej grupie Euroligi z ekipą z Francji. Wówczas bilans pojedynków był remisowy. We Francji gospodynie pokonały nasz zespół 75:55, a w Polkowicach CCC wzięło rewanż i pokonało rywalki 77:68. Jak będzie tym razem? Trudno to przewidzieć, ale na pewno czeka nas mecz walki. W ekipie z Francji szczególnie baczną uwagę należy zwrócić na Pauline Akonga Dsimbo. To Kongijska silna skrzydłowa mogąca też występować na pozycji środkowej. W obecnym sezonie we francuskiej ekstraklasie zdobywa średnio 20 punktów, a także notuje 6 zbiórek. O sile Villeneuve-d Ascq decydują także rozgrywająca Virinie Bremont oraz rzucająca Johanne Gomes Halilovic. Podopieczne trenera Frederica Dusarta grają solidną koszykówkę opartą na dyscyplinie taktycznej i szybkich kontratakach. Jak wypadną w konfrontacji z naszymi dziewczynami. Przekonamy się jutro. Początek meczu o 20:00.

Transmisja meczu: YouTube