W pierwszym meczu play-off Euroligi koszykarki CCC Polkowice nie sprostały w Stambule ekipie Fenerbahce i w rywalizacji do dwóch zwycięstw przegrywają 0:1. Spotkanie nr 2 już w piątek w Polkowicach o godz. 18.00.
Mistrzynie Turcji były stawiane przed wtorkowym spotkaniem w roli zdecydowanych faworytek i… nie zawiodły. Fenerbahce utrzymało status jedynej niepokonanej drużyny w trwającym sezonie Euroligi. Z kolei “pomarańczowe” na własnej skórze przekonały się, jak ciężko jest przeciwstawić się drużynie, którą śmiało można określić mianem kompletnej.
Fenerbahce rozpoczęło mecz od prowadzenia 10:2, ale dalszy “odjazd” rywalek powstrzymały Belinda Snell i Agata Szczepanik, które zdobyły siedem kolejnych punktów dla CCC. Zaskoczeniem była zwłaszcza przyzwoita postawa Szczepanik, która nie wystraszyła się renomowanych przeciwniczek i po pierwszej kwarcie, przegranej przez “pomarańczowe” 15:19, miała na swoim koncie 4 punkty i 2 zbiórki. Dobrze wprowadziła się do gry także Słowenka Teja Oblak, która dwukrotnie celnie przymierzyła z dystansu.
Druga odsłona nie była już tak dobra dla polkowiczanek. Ekipa ze Stambułu pokazała, że ma poważne argumenty na każdej pozycji. Nie do zatrzymania była Angel McCoughtry (10 punktów w pierwszej połowie), a bardzo inteligentnie grała Agnieszka Bibrzycka. Koszykarki CCC robiły, co mogły, ale po dwóch kwartach traciły do Fenerbahce już 12 punktów (25:37).
Polkowiczanki dobrze zaprezentowały się w trzeciej odsłonie, wygranej dwoma punktami (19:17). Mistrzynie Polski bardzo rozsądnie grały w ataku, a w obronie najwięcej problemów sprawiała naszym koszykarkom Agnieszka Bibrzycka. Była koszykarka CCC w tej części gry zdobyła 11 z 17 punktów Fenerbahce.
Do połowy ostatniej kwarty polkowiczanki traciły do Fenerbahce około 10 punktów, ale w ostatnich czterech minutach meczu koszykarki CCC już nie zapunktowały i dlatego ostatecznie przegrały różnicą 18 punktów, 57:75.
Fenerbahce Stambuł – CCC Polkowice 75:57 (19:15, 18:10, 17:19, 21:13)
Fenerbahce: Bibrzycka 16, McCoughtry 14, Yacoubou 11, Verameyenka 10, Pondexter 9, Vardarli 7, Hollingsworth 5, Nevlin 2.
CCC: Leciejewska 13, Snell 11, Oblak 10, Skerovic 9, Majewska 8, Szczepanik 6, Musina 0, Skorek 0, Misiek 0.
Stan rywalizacji (do dwóch wygranych): 1:0 dla Fenerbahce. Drugi mecz w serii odbędzie się w piątek o godz. 18.00 w Polkowicach. Serdecznie zapraszamy!