EuroCup Women: Zaczynamy play-off!

GRUDNIA, 2019

W pierwszej rundzie play-off rozgrywek EuroCup Women naszym przeciwnikiem będzie Botas SK.

Zespół z Ankary jest trzecią drużyną z Turcji, z którą Pomarańczowe mają okazję grać w tegorocznym europucharze, a dla Botasu jesteśmy trzecim rywalem z Polski. W barażach o wejście do Euroligi Kobiet przegrały z Arką Gdynia, po czym trafiły do grupy, w której był już zespół z Gorzowa Wielkopolskiego. Dwukrotnie koszykarki Botasu musiały uznać wyższość gorzowianek.

Botas SK trapią problemy kadrowe. Zespół musiał pożegnać się z liderkami – doskonale znaną w Polkowicach Temi Fagbenle oraz z Amerykankami Kelsey Mitchell i Shey Peddy. Obecnie ich najlepiej punktującą zawodniczką ze średnią 10 pkt. jest Marina Bas. Podopieczne trenera Marosa Kovacika z pewnością swoją uwagę koncentrować będą na Quanitrze Hollingsworth. Mierząca 197 cm środkowa ostatnio reprezentowała barwy Dynama Kursk.

CCC Polkowice występy na europejskich parkietach traktuje bardzo ambicjonalnie. Po dwóch porażkach na początku rozgrywek mistrzynie Polski rozpoczęły serię europucharowych zwycięstw, której nie chcą przerwać. W Ankarze z Botas SK Pomarańczowe zagrają w środę 18 grudnia o godzinie 17:00. Rewanż w Polkowicach zaplanowano na 8 stycznia.

Transmisja meczu: LINK