EuroCup Women: Witamy w 1/16!

8

STYCZNIA, 2020

Formalności stało się zadość. Mistrzynie Polski wygrały drugi mecz z Botas SK i pewnie awansowały do 1/16 rozgrywek EuroCup Women.

Przed drugim starciem pierwszej rundy play-off europucharu na pozycji zdecydowanego faworyta do awansu były mistrzynie Polski. Niespodzianki nie było. Od początku starcia w Polkowicach inicjatywa należała do gospodarzy. Doskonała defensywa CCC Polkowice pozwoliła gościom z Turcji na zdobycie jedynie 4 punktów w pierwszej kwarcie, a w każdej z pozostałych nie przekroczyły 11 zdobytych „oczek”. – Wiedzieliśmy, że Botas przyjedzie do nas osłabiony kontuzjami. Zagraliśmy dobry mecz i cieszymy się z awansu do kolejnego etapu. To ważne wydarzenie dla nas i historyczna chwila dla Polkowic – tuż po meczu mówił trener Maros Kovacik.

Do przerwy mecz był już praktycznie rozstrzygnięty, a polkowiccy kibice w spokoju mogli oglądać dalszy przebieg spotkania. Gra toczyła się bez większej historii, a Pomarańczowe tylko powiększały przewagę. Najwięcej punktów dla mistrzyń Polski zdobyła Ana Maria Filip (22). Cały mecz CCC Polkowice wygrało z Botas SK aż 84:35. W 1/16 przeciwnikiem zespołu trenera Marosa Kovacika będzie MBA Moskwa. Pierwsze spotkanie w Polkowicach CCC zagra już 22 stycznia – W najbliższą niedzielę czeka nas bardzo trudny mecz w polskiej lidze z Arką Gdynia. W przyszłym tygodniu (16 stycznia) rozpoczniemy turniej Pucharu Polski. Chcielibyśmy obronić trofeum, które wywalczyliśmy w ubiegłym sezonie. Dopiero po tych meczach będziemy myśleć o starciach z rosyjską drużyną – podsumował trener Pomarańczowych.

Na kolejny mecz zapraszamy już w najbliższą niedzielę, 12 stycznia o godzinie 19:00. W hicie 14. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet CCC Polkowice zmierzy się z liderem tabeli, Arką Gdynia. Spotkanie odbędzie się w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i klub także włącza się w inicjatywę. Podczas meczu licytowana będzie koszulka z autografami, wolontariusze będą prowadzić zbiórkę do puszek, a zysk ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na WOŚP.

Punkty dla CCC Polkowice: Ana Maria Filip 22, Denesha Stallworth 15, Maria Conde 14, Weronika Gajda 13, Artemis Spanou 7, Julia Tyszkiewicz 4, Monika Naczk 3, Patrycja Tomaszewicz 3, Miljana Bojović 3.

Punkty dla Botas SK: Marina Bas 18, Busra Akbas 5, Isilay Egin 5, Hatice Pelin Gülçelik 4, Senay Zeybek 3

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This