EuroCup Women: Panathinaikos w pierwszym rewanżu

LISTOPADA, 2021

Koszykarki BC Polkowice czeka pierwsze spotkanie rewanżowe. W Polkowicach Pomarańczowe zmierzą się z Panathinaikosem.

W Atenach emocji nie brakowało do ostatnich sekund meczu. Przy nieustającym dopingu kibiców Panathinaikosu polkowiczanki wywiozły z trudnego terenu zwycięstwo (67:64). W tamtym spotkaniu ważną rolę odegrała Klaudia Gertchen, a w ekipie Panathinaikosu rolę liderki przejęła Chastity Reed. Kto tym razem odegra kluczowe role?

Polkowiczanki w pierwszej rundzie wygrały wszystkie trzy mecze z Panathinaikosem, Hatayspor i WBC Enisey. Drużna trenera Karola Kowalewskiego jest na najlepszej drodze do awansu z grupy A. Z kolei Atenki do rewanżów przystępują mając na koncie jedno zwycięstwo – z WBC Enisey w Krasnojarsku. W ostatnie serii spotkań przegrały w Turcji z Hatayspor 56:87. Ten wynik nie oddaje prawdziwego oblicza drużyny. Podopieczne trenerki Eleni Kapogianni tworzą zgrany i waleczny monolit. Udowodniły to w starciu w Atenach, kiedy walcząc z wicemistrzem Polski zdołały odrobić straty i były o krok od dogrywki.

Starcie z Panathinaikosem odbędzie się w środę, 3 listopada o godzinie 19:00 w hali przy Dąbrowskiego 1A w Polkowicach. Mecz transmitowany będzie na kanale YouTube FIBA: