EuroCup Women: kończymy udaną przygodę

27

LUTEGO, 2020

CCC Polkowice zakończyło przygodę na europejskich parkietach. Pomarańczowe w rewanżu z Carolo Basket przegrały 73:83.

Carolo Basket od początku było faworytem dwumeczu o ćwierćfinał EuroCup Women. Pomarańczowe jednak nie oddały im miejsca za darmo. W pierwszym meczu przegrały 82:84 i jedna skuteczna akcja dzieliła ich od zwycięstwa, a we Francji przez trzy kwarty toczyły równorzędną walkę.

Kluczowa dla losów starcia w Ardenach była pierwsza kwarta, w której gospodynie przewagę wypracowały sobie gradem celnych trójek. Chociaż w kolejnych kwartach CCC Polkowice próbowało odrobić zaległość udało im się jedynie zniwelować straty. Najwięcej punktów dla polkowickiej drużyny zdobyła Danielle Robinson (20), a Maria Conde ponownie rozegrała bardzo dobry mecz. W drużynie mistrzyń Polski zabrakło skuteczności w rzutach trzypunktowych. Na 12 trójek Carolo Basket, Pomarańczowe odpowiedziały tylko pięcioma. Ostatecznie CCC Polkowice przegrało we Francji 73:83.

Dla polkowickiej drużyny rozgrywki EuroCup Women dobiegły końca. Przygoda z europucharem była dla CCC Polkowice bardzo udana. Podopieczne Marosa Kovacika rozegrały wiele dobrych spotkań i wyeliminowały z gry drużyny z Turcji i Rosji, których ligi uważane są za silniejsze. To kolejny udany sezon Polkowic na arenie międzynarodowej.

Mistrzynie Polski od teraz koncentrują się wyłącznie na rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet. Do końca rundy zasadniczej pozostały jedynie 4 kolejki. Najbliższy mecz Pomarańczowe rozegrają w Poznaniu. Przeciwnikiem CCC Polkowice w sobotę, 29. lutego będzie Enea AZS.

Punkty dla CCC Polkowice: Danielle Robinson 20, Maria Conde 18, Denesha Stallworth 14, Artemis Spanou 7, Lauren Mansfield 7, Weronika Gajda 6, Monika Naczk 1.

Punkty dla Carolo Basket: Endene Miyem 17, Giorgia Sottana 15, Kim Mestdagh 14, Shae Marie Kelley 13, Evelyn Akhator 10, Amel Bouderra 10, Sara Chevaugeon 2, Djene Diawara 2.