EBLK: Zwycięstwo na koniec roku

22

GRUDNIA, 2019

W pierwszym meczu serii rewanżowej mistrzynie Polski pokonały w Łodzi Widzew 77:60. Było to ostatnie starcie Pomarańczowych w 2019 roku.

Polkowiczanki rozpoczęły mecz w Łodzi od mocnego uderzenia z serią 15 zdobytych punktów z rzędu. Koszykarki Widzewa przegrywając po pierwszej kwarcie 11:21 nie złożyły broni. Walczyły i w trzeciej kwarcie zdołały zbliżyć się do CCC Polkowice na kilka punktów, ale to nie wystarczyło, aby zagrozić faworytowi. Mistrzynie Polski wygrału w Łodzi 77:60. Ponownie najlepiej punktującą zawodniczką polkowickiej drużyny była Artemis Spanou. Greczynka zdobyła 16 punktów, dołożyła 8 zbiórek i 4 asysty. Tuż za nią z 15 punktami, 6 zbiórkami i 4 asystami uplasowała się Danielle Robinson.

Starcie w Łodzi było koszykarskim zakończeniem 2019 roku. Kolejny mecz podopieczne trenera Marosa Kovacika zagrają 4 stycznia w Gdańsku. Przeciwnikiem Pomarańczowych będzie AZS Uniwersytet. W Polkowicach CCC zagra 8 stycznia. W rewanżowym spotkaniu play-off EuroCup Women przeciwnikiem polkowiczanek będzie Botas SK.

Punkty dla CCC Polkowice: Artemis Spanou 16, Danielle Robinson 15, Denesha Stallworth 11, Weronika Gajda 10, Maria Conde 10, Ana Maria Filip 10, Julia Tyszkiewicz 3, Miljana Bojović 2.

Punkty dla CosinusMED Widzew Łódź: Katarina Vucković 18, Taylor Emery 14, Julia Drop 12, Monika Jasnowska 7, Ewelina Gaja 5, Klaudia Gertchen 4.