EBLK: Zwycięstwo i fotel lidera na koniec 2021 roku!

29

GRUDNIA, 2021

W Sosnowcu po fantastycznej drugiej połowie koszykarki BC Polkowice wysoko pokonały CTL Zagłębie. Nowy rok rozpoczną jako lider Energa Basket Ligi Kobiet.

Początek spotkania nie należał do najlepszego otwarcia Pomarańczowych. Polkowiczanki zbyt łatwo oddawały pole gry koszykarkom Zagłębia, a te skutecznie wykorzystywały luki w defensywie gości. Po pierwszej połowie w Sosnowcu gospodynie prowadziły 42:32. Po zmianie stron podopieczne trenera Karola Kowalewskiego szybko odrobiły straty i na tym nie poprzestały. Polkowiczanki zdecydowanie przyspieszyły tempo meczu grając bardziej dynamicznie. Skuteczność odzyskały liderki BC Polkowice. Stephanie Mavunga zdobyła 18 punktów i dołożyła 21 zbiórek. Sasa Cado i Feyonda Fitzgerald zdobyły po 21 „oczek”. Trzecią kwartę podopieczne wygrały aż 34:12. CTL Zagłębie próbowało włączyć się jeszcze w walkę, ale podopieczne trenera Karola Kowalewskiego nie zwalniały. W ostatniej ćwiartce popis skuteczności dała Sasa Cado, która trafiła 5 rzutów trzypunktowych (w całym spotkaniu 7).

W drugiej połowie BC Polkowice zdobyło łącznie aż 64 punkty i wygrało z CTL Zagłębiem Sosnowiec 96:70 w 13. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Wicemistrzynie Polski rok 2021 zakończyły na miejscu lidera.

Pierwszy mecz w nowym roku polkowiczanki zagrają na własnym parkiecie 2 stycznia o 19:00. Rywalem BC Polkowice będą Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz.

CTL Zagłębie Sosnowiec – BC Polkowice 70:96 (21:17, 21:15, 12:34, 16:30)

CTL Zagłębie Sosnowiec: Jessica January 17, Martyna Jasiulewicz 15, Aleksandra Wojtala 13, Helga Sarah Sagerer 12, Aishah Sutherland 11, Klaudia Wnorowska 2.

BC Polkowice: Sasa Cado 21, Feyonda Fitzgerald 21, Stephanie Mavunga 18 (21 zbiórek), Artemis Spanou 16, Weronika Gajda 7, Aleksandra Zięmborska 5, Klaudia Gertchen 3, Alicja Grabska 3, Weronika Telenga 2.