EBLK: Z derbów na tarczy

11

GRUDNIA, 2019

W derbach Dolnego Śląska CCC Polkowice po emocjonującym starciu przegrało z wrocławską Ślęzą 70:76.

Mecz 7. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet rozpoczął się od mocnego ofensywnego uderzenia przy praktycznie braku jakiejkolwiek obrony po obu stronach parkietu. Bardzo wyrównaną pierwszą kwartę 26:24 wygrali gospodarze. Prawdziwe problemy polkowiczanek rozpoczęły się na początku drugiej ćwiartki meczu. Zawodniczki trenera Marosa Kovacika popełniły wiele strat, były nieskuteczne i chociaż Ślęza także popełniała błędy, to CCC Polkowice nie potrafiło przekuć ich w celne rzuty do kosza. Dopiero po sześciu minutach Pomarańczowe zdołały zdobyć pierwsze punkty. Po pierwszej połowie Pomarańczowe przegrywały 35:44.

CCC nie można odmówić woli walki. Polkowiczanki próbowały odrobić straty z pierwszej połowy, ale tego dnia brakowało wykończenia podkoszowych akcji a trzypunktowe rzuty także nie mogły znaleźć drogi do kosza. Gospodarze utrzymywali bezpieczny dystans punktowy, a gdy tylko Pomarańczowe zbliżały się do granicy remisu podopieczne Arkadiusza Rusina potrafiły wyjść spod presji zwycięsko. Komplet punktów za Derby Dolnego Śląska został we Wrocławiu. Ślęza pokonała CCC Polkowice 76:70.

Podopieczne trenera Marosa Kovacika już w niedzielę zmierzą się na wyjeździe z kolejnym silnym rywalem. Przeciwnikiem Pomarańczowych na zakończenie pierwszej rundy ligowych zmagań będzie PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. Początek meczu w niedzielę, 15 grudnia o godzinie 18:00.

Punkty dla CCC Polkowice: Danielle Robinson 14, Ana Maria Filip 14, Denesha Stallworth 12, Artemis Spanou 10, Weronika Gajda 10, Miljana Bojović 7, Monika Naczk 3.

Punkty dla 1KS Ślęza Wrocław: Ana Pocek 19, Nevena Jovanović 18, Cierra Burdick 14, Abigail Glomazic 8, Agata Dobrowolska 7, Dominika Owczarzak 6, Magdalena Szajtauer 4.