EBLK: W Lublinie o ważne punkty

GRUDNIA, 2019

Na mecz 15. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki CCC Polkowice pojadą do Lublina. Mistrzynie Polski zmierzą się z Pszczółką Polski-Cukier AZS UMCS.

Z oddalonego od Polkowic o niemal 600 km Lublina, gdzie rozgrywany był Suzuki Puchar Polski Kobiet, nasza drużyna wróciła w poniedziałek nad ranem, by już w weekend wrócić tam z powrotem. Przed kolejnym meczem Energa Basket Ligi Kobiet Pomarańczowe nie miały czasu na dobrą regenerację. W ciągu 6 dni rozegrały 4 mecze (3 pucharowe oraz zwycięskie spotkanie z MBA Moskwa w ramach EuroCup Women). Starcie z Pszczółką będzie kolejnym wymagającym spotkaniem.

W Polkowicach CCC pokonało gości z Lublina 69:59. Rywal podopiecznych trenera Marosa Kovacika zajmuje w tabeli szóste miejsce. Niedzielny mecz może być bardzo ważny dla układu tabeli. Aby nie wypaść z pierwszej czwórki przed play-off polkowiczanki nie mogą pozwolić sobie na porażki z niżej notowanymi zespołami.

Drużyna Pszczółki to silny zespół dowodzony przez doświadczonego trenera Krzysztofa Szewczyka. Polkowiczanki szczególną uwagę z pewnością będą musiały kierować na Alexis Peterson – najskuteczniejszą koszykarkę lubelskiego zespołu. Nie jest to jedyna silna postać tej ekipy. Role liderek pełnią także Jovana Popović oraz Giedrė Labuckienė. Polska część składu także stanowi duże zagrożenie. Znaczące role w Lublinie pełnią Agnieszka Szott-Hejmej i Julia Adamowicz. Pomarańczowe czeka bardzo trudne starcie, a mając w nogach intensywny tydzień będzie ono wymagało jeszcze większego wyrzeczenia.

Początek wyjazdowego meczu z Pszczółką Polski-Cukier AZS UMCS Lublin w niedzielę, 26 stycznia o 18:00.

Transmisja meczu: LINK