Jutro podopieczne trenera Vadima Czeczuro czeka kolejne trudne zadanie. Zmierzą się we własnej hali z aktualnymi wicemistrzyniami Polski, Artego Bydgoszcz. Początek meczu o godzinie 19.

Z Gorzowa Wielkopolskiego polkowiczanki wróciły w kiepskich nastrojach. Poniosły pierwszą porażkę w obecnym sezonie, straciły miano niepokonanych i co za tym idzie pierwsze miejsce w tabeli Basket Ligi Kobiet. Czasu na analizę, przemyślenia i przygotowanie do kolejnego meczu nie było za dużo, bo już w sobotę kolejny mecz i to znów z bardzo wymagającym rywalem. Prowadzona przez doświadczonego szkoleniowca, Tomasza Herkta, drużyna z Bydgoszczy to aktualny wicemistrz Polski, zespół znany z twardej defensywy i dużych umiejętności ofensywnych. W dotychczasowych czterech pojedynkach Artego, podobnie jak nasz zespół, zanotowało  trzy zwycięstwa oraz jedną porażkę. Podopieczne trenera Herkta musiały uznać wyższość brązowych medalistek z poprzedniego sezonu – ślęzy Wrocław. Przegrały we własnej hali 58:74. Mecze z drużynami z Lublina, Gdyni i Ostrowa Wielkopolskiego zakończyły się wygraną bydgoszczanek. Jak będzie w sobotę? Trudno przewidzieć, bo oba zespoły mają sporo atutów i wiele będzie zależeć od dyspozycji dnia. My oczywiście jesteśmy dobrej myśli i wierzymy w nasze dziewczyny, które z całą pewnością będą chciały się zrehabilitować za porażkę w Gorzowie Wielkopolskim. Statystyczne liderki ekipy Artego to środkowa ze Stanów Zjednoczonych, Danestia Stallworth rzucająca średnio 16 punktów w meczu oraz doskonale znana wszystkim fanom żeńskiego basketu rzucająca Elżbieta Międzik, która zapisuje średnio na swoim koncie 14,3 punktu. W drużynie naszych jutrzejszych rywalek jest tez wiele innych groźnych zawodniczek, mający olbrzymi potencjał – Maurita Reid, Martyna Koc, Katerina Zohnova, czy Anne Armstrong – to zawodniczki,  które potrafią doskonale grać w koszykówkę i stanowią zagrożenie dla każdego zespołu w polskiej ekstraklasie. Możemy być więc pewni, że jutro w Polkowicach zobaczymy mecz pełen walki i emocji. Mamy nadzieję, że ze zwycięskim zakończeniem dla naszego zespołu.

Wszystkich kibiców naszej drużyny zapraszamy do głośnego wspierania polkowiczanek. To na pewno im pomoże i może przesądzić o zwycięstwie. Przypominamy, początek sobotniego meczu o godzinie 19.

Share This