W piątek i sobotę (7-8 marca) w Koninie zostanie rozegrany Turniej Final Four Pucharu Polski. Wezmą w nim udział cztery zespoły: CCC Polkowice, Wisła Can-Pack Kraków, King Wilki Morskie Szczecin i Basket ROW Rybnik.
“Pomarańczowe” pojadą do Konina bronić trofeum, które wywalczyły niemal równo rok temu (9 marca 2013) na parkiecie w Polkowicach, pokonując w decydującej rozgrywce Wisłę Can-Pack 72:63.
W piątek 7 marca zostaną rozegrane dwa mecze półfinałowe. O godz. 17.30 Wisła Can-Pack zmierzy się z Basketem ROW, a o godz. 20.00 CCC zagra z King Wilkami Morskimi.
W sezonie 2013/2014 “pomarańczowe” już trzykrotnie mierzyły siły ze szczecińskim beniaminkiem i za każdym razem wychodziły z tych pojedynków obronną ręką. W fazie zasadniczej Basket Ligi Kobiet CCC triumfowało 76:52 i 60:45, a w “szóstkach” 74:57.
W pucharowej rywalizacji mistrzynie Polski będą musiały radzić sobie bez Amerykanki Janel McCarville, która nadal leczy kontuzję. Półfinałowy przeciwnik CCC też nie przyjedzie do Konina w optymalnym składzie. Trener Krzysztof Koziorowicz nie ma już do dyspozycji Amerykanek Naketii Swanier i Reziny Teclemariam, które ze względów zdrowotnych musiały przedwcześnie zakończyć sezon.
Zwycięzcy spotkań półfinałowych spotkają się w sobotnim finale, który zaplanowano na godz. 16.00.
Wszystkiego mecze Turnieju Finałowego Pucharu Polski zostaną rozegrane w hali “Rondo” w Koninie. Półfinały będą transmitowane na żywo w Internecie (www.basketliga.kobiet.pl), a finał będzie można obejrzeć na antenie Sportklubu.