Mistrzynie Polski, koszykarki CCC Polkowice, zagrają w sobotę 1 marca o godz. 18.00 w Gorzowie Wielkopolskim z miejscowym KSSSE AZS PWSZ.
Meczem z akademiczkami podopieczne Jacka Winnickiego zainaugurują rundę rewanżową “szóstek”, czyli drugiego etapu rozgrywek Basket Ligi Kobiet. Pierwsze pięć spotkań w tej fazie polkowiczanki wygrały, jako jedyny zespół w lidze!
“Pomarańczowe”, po zwycięskim boju z Wisłą Can-Pack Kraków w ubiegłą sobotę, nie rozgrywały w tym tygodniu żadnego meczu w Eurolidze. Dzięki temu Jelena Skerovic i jej koleżanki z drużyny miały więcej czasu niż zwykle na regenerację sił oraz spokojne przygotowanie do kolejnego pojedynku w BLK.
W sobotę mistrzynie Polski zmierzą się na wyjeździe z prezentującym bardzo solidną formę zespołem z Gorzowa Wielkopolskiego. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego w dwóch ostatnich meczach pokonały wyżej notowane od siebie drużyny Energi Toruń i Artego Bydgoszcz.
Nasze koszykarki nie mają w tym sezonie dobrych wspomnień z Gorzowa Wielkopolskiego. W grudniu CCC poniosło tam niespodziewaną porażkę 61:69. Teraz liczymy na rewanż, mimo że podobnie jak meczu z Wisłą, tak i tym razem “pomarańczowe” zagrają bez kontuzjowanej Amerykanki Janel McCarville.
Spotkanie KSSSE AZS PWSZ – CCC nie będzie nigdzie transmitowane.