Mozolne oczekiwania na koszykarskie emocje dobiegają końca. Już jutro o 18.30 inauguracja sezonu 2017/2018 Basket Ligi Kobiet. Odmienione CCC Polkowice pod wodzą greckiego szkoleniowca, George`a Dikeoulakosa podejmą we własnej hali Pszczółkę Polski-Cukier AZS UMCS Lublin.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu obie drużyny przeszły metamorfozę. Obie też są już spragnione grania o punkty, bo to jednak coś innego od meczów kontrolnych. W tych jutrzejsze rywalki naszych spisywały się bardzo dobrze. Wygrały oba turnieje przedsezonowe, w których brały udział.

W naszej drużynie zmienił się sztab szkoleniowy, jest też sporo nowych zawodniczek. Do drużyny dołączyły m.in. Elina Babkina, Antonija Sandrić czy Artemis Spanou. To nazwiska, których kibicom koszykówki nie trzeba przedstawiać. Gwarantują wysoki poziom sportowy i spore emocje. Trener Dikeoulakos ma doskonały warsztat i ciężko pracuje wraz z zawodniczkami by być gotowym do sprostania oczekiwaniom sponsorów oraz kibiców.

– Trener mocno stawia na defensywę. Jest w tym konsekwentny. Chcemy być najlepiej broniącym zespołem w lidze – mówi Angelika Stankiewicz, rozgrywająca naszej drużyny.

Pierwszy test dla naszych dziewczyn już jutro.

– Liczymy na wsparcie wspaniałych polkowickich kibiców. Oni zawsze są szóstym zawodnikiem na parkiecie. Z ich dopingiem jest na łatwiej. Zapraszamy wszystkich do hali – mówią koszykarki CCC Polkowice.

Mecz z lubliniankami jutro o godzinie 18.30. Wspierajmy nasz zespół. Wszyscy na mecz!

KK