Polkowickie koszykarki zagrają w sobotę w Toruniu z Energą. To jedno z trzech ostatnich spotkań jakie zostały do rozegrania “pomarańczowym” w drugim etapie rozgrywek Basket Ligi Kobiet.

Sytuacja zdrowotna w zespole mistrzyń Polski wciąż jest daleka od idealnej. Trener Jacek Winnicki znów nie będzie miał do dyspozycji optymalnego składu. Z drużyną do Torunia nie pojechała kontuzjowana Valeriya Musina.
CCC zagra z Energą czwarty raz w tym sezonie. Trzy dotychczasowe konfrontacje zakończyły się zwycięstwami ?pomarańczowych?. O ile na własnym parkiecie wygrane z ?Katarzynkami? przyszły polkowiczankom bez trudu (82:53, 74:44), o tyle zdobycie grodu Kopernika już takim prostym zadaniem nie było (60:57).
W Toruniu naszej drużynie niemal zawsze gra się ciężko, ale liczymy na to, że CCC podtrzyma zwycięską passę w drugim etapie rozgrywek BLK. Podopieczne Jacka Winnickiego nie przegrały w lidze od ponad dwóch miesięcy, a z kolei Energa z ostatnich pięciu pojedynków na swoją korzyść rozstrzygnęła zaledwie jeden.
– Traktujemy ten mecz jako element przygotowań do fazy play-off, bowiem nasza pozycja w tabeli jest już ustalona. Chcemy zagrać w Toruniu szerokim składem, tak jak to było w kilku wcześniejszych spotkaniach – zapowiada Jacek Winnicki, trener CCC Polkowice.
Mecz Energa Toruń – CCC Polkowice zostanie rozegrany w sobotę 22 marca o godz. 18.00. Transmisja w TV Toruń (www.tvtorun.net).