CCC-Arka – porównanie statystyczne

11

KWIETNIA, 2019

W sobotę o godzinie 19 w hali przy ulicy Dąbrowskiego w Polkowicach pierwsze starcie półfinałowe pomiędzy naszym CCC Polkowice a Arką Gdynia. Co mówią liczby przed tym meczem?

Fani koszykówki lubują się w statystykach. Liczby są miarodajne, wiele mówią o poziomie prezentowanym przez dany zespół. Na podstawie osiągnięć statystycznych można wskazać faworytów rywalizacji. Oczywiście nie jest rozsądne w ocenie potencjału zespołu opieranie się wyłącznie na statystykach, bo na wyniki meczów wpływają także inne czynniki – dyspozycja dnia, wsparcie kibiców, przysłowiowe szczęście w kluczowych momentach. Z całą pewnością jednak w przedmeczowych prognozach dotyczących półfinałowej rywalizacji warto rzucić okiem na statystyki.

Co mówią nam liczby przed pierwszym meczem półfinałowym pomiędzy CCC a Arką?

Zespół z Wybrzeża częściej oddaje rzuty za dwa punkty. Średnia z sezonu to 45,3 rzutu na jeden mecz. Jest jednak mniej skuteczny, bo średnio do kosza rywalek wpada 52% tych rzutów, a w przypadku naszej drużyny wskaźnik skuteczności wynosi 52,5% przy 43,7 rzutach oddanych.

Jeśli chodzi o rzuty trzypunktowe, to nie dość, że nasz zespół wykonuje ich więcej – średnia na poziomie 18, to jest też bardziej skuteczny – 35,1% celności. U rywalek odpowiednio – 17,3 rzutów oddanych przy skuteczności 32,5%

W walce pod tablicami lepsze osiągnięcia statystyczne ma Arka, która z całego sezonu ma średnią 40,07 zbiórki na mecz, przy 38,81 polkowiczanek.  Gdynianki notują za to więcej strat w meczu – 15,9 przy 14,2 w przypadku naszych dziewczyn, a także są mniej skuteczne na linii rzutów osobistych 75,7% skuteczności przy 78% polkowiczanek.

Pobieżna analiza osiągnięć statystycznych wskazuje na zbliżony potencjał zespołów. W końcu obie drużyny znalazły się w najlepszej czwórce Energa Basket Ligi Kobiet.

Kto okaże się lepszy na parkiecie? Przekonamy się w sobotę, a także w kolejnych dniach rywalizacji. My oczywiście liczymy na nasz zespół i awans do wielkiego finału.

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Tak się tworzy historia. Pomarańczowe złotka po raz drugi z rzędu.

Przysłowiowe gryzienie parkietu przez 40 minut, efektowne akcje, zwroty wydarzeń przyprawiające o palpitację serca, niesamowity tumult i na koniec to co jest istotą sportowej rywalizacji – czyli zwycięstwo dające upragniony tytuł. Nasze dziewczyny wygrały dziś w Gorzowie Wielkpolskim 64:81 i tym samym po raz drugi z rzędu zdobyły tytuł mistrz Polski!

czytaj dalej

Jeden krok do raju

Jutro w Gorzowie Wielkopolskim trzeci mecz wielkiego finału Energa Basket Ligi Kobiet. Jeśli nasze dziewczyny wygrają, obrona wywalczonego przed rokiem tytułu mistrzowskiego stanie się faktem. Nad Wartę wybiera się spora grupa kibiców pomarańczowych.

czytaj dalej
Share This