W niedzielę nasze dziewczyny zmierzą się we własnej hali z Basketem 90 Gdynia. To jeden z ciekawiej zapowiadających się meczów 12. kolejki Basket Ligi Kobiet.

Polkowiczanki poniosły w środę porażkę z aktualnymi mistrzyniami Euroligi – Dynamem Kursk, ale przez trzy kwarty zaprezentowały solidną koszykówkę i były dla naszpikowanej gwiazdami światowego formatu drużyny równorzędnym rywalem.

– Ten mecz to była dla nas lekcja koszykówki. Wyciągniemy wnioski i wykorzystamy to, czego się nauczyliśmy podczas najbliższego meczu Basket Ligi Kobiet – mówiła Alysha Clark.

W niedzielę polkowiczanki czeka duże wyzwanie, bo przyjdzie im zmierzyć się z bardzo solidnym zespołem z Gdyni, który zgromadził w dotychczasowych pojedynkach 18 punktów i w ligowej tabeli zajmuje trzecie miejsce.

O sile zespołu z Wybrzeża decyduje przede wszystkim najlepiej punktująca zawodniczka całej Basket Ligi Kobiet, Kahleah Copper, która notuje średnio 23,6 punktu w meczu. Ograniczenie swobody poczynań tej zawodniczki nie wystarczy, by myslec o pokonaniu Basketu 90. W nadmorskiej ekipie graja bowiem także inne zawodniczki o nieprzeciętnym potencjale – Kristine Vitola, Victoria Jankoska, czy znana z występów w naszej drużynie Jelena Skerović. Jedno jest pewne, w niedzielę czekają nas wielkie emocje i warto wybrac się na mecz. Wsparcie w postaci doping na pewno pomoże naszym dziewczynom w walce o kolejne zwycięstwo w Basket Lidze Kobiet.

Mecz rozpoczyna się o godzinie 19:00. Na transmisję meczu zapraszamy do TVP3 Wrocław.