Przed nami czwarta kolejka Euroligi. Nasz zespół zmierzy się w Salamance z tamtejszym Perfumerias Avenida, który z całą pewnością jest faworytem tego pojedynku.

Polkowiczanki przeżywają trudne chwile. W niedzielę przegrały piąty mecz w Basket Lidze Kobiet. Po tej porażce z funkcji szkoleniowca zrezygnował Stefan Svitek. W pojedynku w Salamance zespół poprowadzi jego dotychczasowy asystent, Sergii Voznyuk. Czeka go nie lada wyzwanie, bo rywal naszych dziewczyn to aktualny lider hiszpańskiej ekstraklasy, który ma na koncie dziewięć wygranych w dziesięciu rozegranych meczach. W Eurolidze zespół z Hiszpanii wygrał dwa razy, a także zanotował jedną porażkę. Polkowiczanki w elitarnych rozgrywkach nie poznały jeszcze smaku zwycięstwa. W ekipie rywalek CCC szczególnie baczną uwagę należy zwrócić na silną skrzydłową z Serbii Jelenę Milovanović oraz rzucającą Adaorę Elonu. Ten duet to najlepsze snajperki Salamanki. Pod koszem jak ryba w wodzie czuje się Laura Gil, a piłki rozdziela Silvia Dominguez. Podopieczne Miguela Angela Ortegi dysponują bardzo dużym potencjałem, a to w zestawieniu z atutem własnej hali czyni je faworytem jutrzejszej batalii z naszym zespołem. Nam pozostaje wiara w to, że nasza fatalna passa musi się kiedyś skończyć. Początek jutrzejszego meczu o 20:30. Transmisja będzie prowadzona pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=OiaHXJD6D_I.