Aaryn Ellenberg wzmacnia CCC Polkowice

28

SIERPNIA, 2020

Do polkowickiej drużyny wkrótce dołączy Aaryn Ellenberg. W ostatnim sezonie nowa rzucająca CCC Polkowice była w ścisłej czołówce najlepszych strzelczyń ligi francuskiej.  

Aaryn Ellenberg nie jest postacią anonimową w Energa Basket Lidze Kobiet. Jako rookie w sezonie 2014/2015 grała dla Basketu Konin. W spotkaniu przeciwko naszej drużynie zdobyła 30 punktów, co stanowiło blisko połowę punktów zdobytych przez jej drużynę. Pomarańczowe wygrały w starciu w Koninie nieznacznie (65:62).

W ubiegłym sezonie Amerykanka grała we Francji, gdzie była piątą najlepszą strzelczynią ligi. W barwach Union Saint-Amand Porte du Hainaut zdobywała średnio 15,4 pkt. oraz notowała 4,1 zbiórki, 3,3 asysty oraz 1,8 przechwytu na mecz. Jest szybkim i energicznym graczem z instynktem ofensywnym. Ellenberg wielokrotnie pokazała, że doskonale radzi sobie w grze zespołowej, ale także potrafi samodzielnie wypracować pozycję rzutową nie bojąc się ryzyka.

Nowa rzucająca CCC Polkowice ma 28 lat i mierzy 170 cm wzrostu. W pomarańczowej koszulce zagra z numerem 7.  

Skład CCC Polkowice: Weronika Gajda, Julia Drop, Klaudia Gertchen, Sylwia Siemienas, Weronika Telenga, Alicja Grabska, Patrycja Tomaszewicz, Keisha Hampton, Abigail Glomazic, Dragana Stanković, Aaryn Ellenberg.

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This