Beniaminek z Gdyni kolejnym rywalem

STYCZNIA, 2021

CCC Polkowice w roli zdecydowanego faworyta zagra na własnym parkiecie z GTK Arką Gdynia w 16. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet.

GTK Arka Gdynia to najmłodszy zespół Energa Basket Ligi Kobiet. Beniaminkowi przyświeca cel wprowadzenia młodych zawodniczek na parkiety ekstraklasy. Chociaż podopieczne trenerki Jeleny Škerović nie wygrały jeszcze żadnego z czternastu rozegranych meczów, doświadczenie zebrane w starciach ze starszymi rywalkami z pewnością zaowocuje w przyszłości.

W starciu z GTK Arką zdecydowanym faworytem będzie CCC Polkowice, ale jak w każdym spotkaniu musimy zachować czujność. Trapiony kontuzjami zespół Pomarańczowych nie ma łatwej drogi po kolejne zwycięstwa. Dłuższa przerwa od treningów i gry czeka Sylwię Siemienas. Skrzydłowa polkowickiego zespołu przeszła operację przepukliny kręgosłupa i jej rehabilitacja potrwa kilka tygodni.

Początek meczu z GTK Arką Gdynia w sobotę, 16 stycznia o godzinie 19:00. Transmisję z Polkowic przeprowadzi TVCOM (link do meczu).