Mistrzynie przyjeżdżają do Polkowic

Wtorek, 05 Grudzień 2017, 16:01:17

Mistrzynie przyjeżdżają do Polkowic

Drużynę CCC Polkowice czeka nie lada wyzwanie. Przed własną publicznością zmierzą się z naszpikowanym gwiazdami zespołem Dynama Kursk, aktualnym mistrzem Euroligi.

W wielkim finale poprzednich rozgrywek Dynamo pokonało  Fenerbahce Stambuł 77:63 i tym samym zdobyło tytuł mistrzowski. W obecnym sezonie arcymocny zespół z Rosji mierzy w obronę tytułu i ma ku temu spore szanse. W Kursku zbudowano bowiem zbilansowany skład o olbrzymim potencjale. Świadczą o tym choćby wyniki osiągane przez Dynamo w obecnym sezonie. Na 14 oficjalnych meczów rozegranych zarówno w Eurolidze jak i rosyjskiej ekstraklasie ekipa naszych najbliższych rywali wygrała wszystkie. W naszpikowanym czołowymi postaciami światowego basektu zespole pod względem ilości rzucanych punktów przodują Sonja Petrović (15,7), znana z występów w mistrzowskim składzie CCC Polkowice w sezonie 2012/2013, Nneka Ogwumike (14,5) oraz Angel McCoughtry (14,3). Uważać należy na każdą koszykarkę, która pojawi się na parkiecie, bo w ekipie z Kurska próżno szukać słabych ogniw.

Z całą pewnością to Dynamo jest faworytem pojedynku i będzie bardzo trudno o niespodziankę. Oczywiście jest ona możliwa, bo Pomarańczowe także dysponują sporą siłą rażenia. Niezależnie od końcowego wyniku możemy się spodziewać emocjonującego, stojącego na wysokim poziomie meczu, w którym będzie wiele inspirujących zagrań. Zapraszamy do hali przy ulicy Dąbrowskiego, tym bardziej, że mamy Mikołajki i z tej okazji klub szykuje dla swoich fanów niespodzianki, o których więcj przeczytacie TUTAJ.