Lider belgijskiej ekstraklasy wygrał po raz pierwszy

Środa, 29 Listopad 2017, 22:36:16

Lider belgijskiej ekstraklasy wygrał po raz pierwszy

Trzecia kwarta zadecydowała o pierwszym euroligowym zwycięstwie ekipy z Belgii. Castors Braine pokonał CCC Polkowice 83:76.

Lider belgijskiej ekstraklasy przystępował do dzisiejszego pojedynku z zerowym dorobkiem punktowym w euroligowych rozgrywkach. W pięciu wcześniejszych meczach nie udało im się wygrać ani razu. Początkowo niewiele wskazywało na to, że gospodynie będą w stanie poprawić ten niekorzystny bilans. Po pierwszej kwarcie przegrywały 12:18. Koszykarki CCC Polkowice były skuteczniejsze w ataku, a także dobrze broniły. W drugiej kwarcie nasze rywalki zaczęły odrabiać straty. Polkowiczanki wiedziały, że szczególne problemy mogą mieć z powstrzymaniem środkowej Celeste Trahan-Davis. To ona wykorzystywała podania koleżanek pod kosz i w głównej mierze przyczyniła się do odrobienia strat przez gospodynie. Po 20 minutach był remis po 34.

W drugiej połowie początkowo to polkowiczanki nadawały ton wydarzeniom na parkiecie. Niestety w miarę upływu czasu to gospodynie przejmowały inicjatywę. Dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty, gdy "trójkę" rzuciła Oleshia Malashenko, a aktualny lider belgijskiej ekstraklasy objął prowadzenie 58:56 i jak się później okazało nie oddał go już do samego końca. Zawodniczki CCC walczyły ambitnie, ale nie potrafiły odwrócić losów meczu i ostatecznie uległy gospodyniom. Belgijki pokonały polkowiczanki 83:76, a najskuteczniejszą zawodniczką w ich szeregach okazała się Trahan-Davis, która rzuciłą 16 punktów. W naszej drużynie największą zdobyczą punktową może pochwalić się Alysha Clark, na której koncie zapisano 20 punktów.

Dla Castor Braine dzisiejsza wygrana była pierwszą w Eurolidze. Nasz zespół ma na koncie dwa zwycięstwa, a dziś zanotował czwartą porażkę.

Castors Braine – CCC Polkowice 83:76 (12:18, 22:16, 29:22, 20:18)

Castors: Trahan-Davis 16, Delaere 10, Malshenko 9, Jones 7, Steinberga 7, Mayombo 6, Carpeaux 6, Anderson 5, Grzesinski 0, Lisowa-Mbaka 0, Milic 0.

CCC: Clark 20, Spanou 19, Gajda 19, Holmes 6, Babkina 6, Fagbenle 4, Leciejewska 2, Sandric 0.