Belgijska wyprawa polkowiczanek

Wtorek, 28 Listopad 2017, 16:19:26

Belgijska wyprawa polkowiczanek

Przed nami szósta kolejka prestiżowej Euroligi. Pomarańczowe rozegrają wyjazdowy pojedynek z belgijskim Cators Braine. Początek o 20:30.

Rywalki CCC Polkowice maja jak na razie komplet porażek w euroligowych rozgrywkach i w tabeli grupy zajmują ostatnie miejsce. W ostatniej kolejce zespół z Belgii uległ wysoko – 59:83 ekipie Bourges Basket. Z kolei w niedzielnym pojedynku belgijskiej ekstraklasy Castors Braine wysoko pokonał drużynę z Liege 94:58. Na krajowym podwórku idzie im o wiele lepiej. W 11 kolejkach sa niepokonane i przewodzą ekstraklasowej stawce. Najskuteczniejsze zawodniczki zespołu z Belgii to amerykańska środkowa Celeste Trahan-Davis, która średnio zdobywa 16,8 pukntu, a do tego dokłada 8,8 zbiórki. Grająca na tej samej pozycji Anete Steinberga notuje średnio 17,7 punktu oraz 8,7 zbiórki. Z kolei silna skrzydłowa Olesia Malashenko ma średnie na poziomie 13,9 punktu oraz 4,6 zbiórki.

Nasz najbliższy rywal gra solidną koszykówkę opartą na dograniach pod kosz do dobrze dysponowanych środkowych. Drużyna CCC Polkowice jest ostatnio na fali wznoszącej. Radzimy sobie bardzo dobrze i odnosimy kolejne zwycięstwa. Z całą pewnościa sztab trenerski rozpracował sposób gry rywalek i doskonale wie, jak ograniczyć ich atuty oraz wykorzystać nasze mocne strony. Konsekwencja w realizacji planu taktycznego to podstawa. Jeśli zespół będzie się trzymał przedmeczowych założeń powinno być dobrze. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:30. Liczymy na kolejne zwycięstwo CCC Polkowice.

Transmisja meczu: LINK